Vajon milyen lehett a 4.5. , vagy 6. dimenziò? Ami
világunk 3. dimenzios tér, idő, hosszuság mélység.
Figyelt kérdés
Nekűnk embereknek 3 dimenzioba vilàg nézetünk van és ebben làtjuk a vilàgot. de a negyedik dimenzio azt jelenti hogy kinyulnak a térből és az időből a tàrgyak vagy hogy dedokaéder alakban vanak a testek?
2013. jún. 29. 20:57
1/9 anonim válasza:
Ezt azért nem fogod tudni elképzelni, mert te - és minden ember - csak 3 dimenzióban lát. Nem lehet egy 4, 5, 6 vagy többdimenziós test formáját leírni 3 dimenziós alakzatokkal.
2013. jún. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
2/9 anonim válasza:
Te nem érzel semmi különbséget, és ezt nem úgy kell elképzelni, ahogy azt gondolod/leírtad. Egyébként a specrel szerint 3+1 dimenziós a világunk, és a 0. dimenzió az idő. A klasszikus mechanikánk pl csak 3 térdimenzióban működik, mert pl a hullámok klasszikus vizsgálatánál a valósággal enyhén szólva nem korreláló dolgok jönnének ki, ha 3-tól eltérő lenne a dimenziók száma. A húrelméletben sokkal több dimenzió van, de ez a téma már gyakorikerdesekre való.
2013. jún. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
3/9 anonim válasza:
Mire gondolsz?
Ha ezek a + dimenziók ugyanolyanok lennének, mint a többi, arra már kitalálták, hogy milyen törvények érvényesek és milyen testek lehetnek bennük.
De úgy néz ki, hogy ezek felcsavarodott dimenziók, ami azt jelenti, hogy csak nagyon kicsi - az atomoknál jóval kisebb - dolgok férnek el bennük.
Tehát pl. az atomok már 3 dimenziósak.
2013. jún. 29. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
4/9 anonim válasza:
Négy dimenziós alakzatok négy dimenziós térben képzelhetők el. A három dimenziós alterekkel csak elmetszhetők, ahonnan kinyúlnak. Ha a négy dimenziós térben rögzítenek egy három dimenziós alteret, akkor a test áttolható rajta, amit mi úgy látnánk, mintha egy térbeli test változna az időben.
2013. jún. 30. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
5/9 anonim válasza:
A valós tér három dimenziós. A matematikában azonban akárhány dimenzió is lehet, amelyekre jól meghatározott szabályok érvényesek, és ezeknek a dimenzióknak (nem fizikai) jelentéseket is lehet adni. Ezáltal bármilyen dimenzióban meghatározott szabályok szerint számításokat lehet végezni. A mi valós világunkban események is lezajlanak, amelynek megértéséhez bevezettük az idő fogalmát, és sok esemény leírásához - felhasználva a matematika eredményeit - az időt negyedik dimenziónak tekintve, könnyedén tudunk számolni, ezáltal egyes, amúgy bonyolult esemény mechanizmusát meg tudjuk érteni.
De a való világra, amelyben mi emberek létezünk, csak a 3 dimenziót érdemes elképzelni, esetleg bizonyos esetekben az időt negyediknek. Több nincs, amit mi érzékelni képesek lennének. Ugyanúgy, ahogy egy kétdimenziós lénynek is érzékelhetetlen és értelmezhetetlen a "magasság".
#6-os vagyok. Bocsánat az előző rossz linkért, véletlen rosszat másoltam ki! De itt van az amit eredetileg akartam megadni: [link]
2016. jún. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
8/9 anonim válasza:
#7: sajnos ennek sincs semmi köze a tudományhoz.
Miért tetted ide?
2016. jún. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
9/9 anonim válasza:
7# vagyok, a kvantumfizikának mióta nincs köze a tudományhoz? A film eleje egyébként bemutatja a dimenziókat, az, hogy a többi része kicsit zavaros és vannak benne furcsa dolgok, az már azon múlik, hogy ki mit hisz el belőle!
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!