Ezt az elméletet ki tudná Bizonyítékkal megerősíteni vagy cáfolni?
Először is az óce3án vizének ár-apály jelenségét, részben a Hold röpítő-húzóereje okozza. Más részt, pedig amit én figyeltem meg,- sehol nem olvasható- az, hogy a Földünk gravitációját az óceán nagy tömegű vízmennyisége, leárnyékolja. Ha a nagy tömegű víz nem árnyékolná le a gravitációs erőt, akkor a Hold nyugodtan repülhetne-húzhatna" az óceánunk meg se mozdulna!.
Ha igaz lenne az ár-apály elméletük (!) akkor bizony a csordultig vízzel töltött poharamból, teliholdkor kifolyna a víz. De több esetben kipróbálva, egy csepp víz se csurrant ki. Már pedig ha 1 millió köb/km óceáni vízmennyiséget megemelni képes, akkor az én poharamból mindet kiloccsantotta volna!
Energiafazonként" bárhol jártam a világunkban, állandóan topogni kényszerült a lábamnak megfelelő energia szálrendszer, mert ha csak egy pillanatra megálltam akkor egy pillanat és 10 emelettel lejjebb kötöttem ki, mert a földi gravitáció lerántott.
Aztán történt velem még 1991 tavaszán, hogy ezzel a fazonommal" az óceán vizének tetején kötöttem ki. S akkor csodálkozva vettem észre, hogy nem kell topognom, csak álltam" ott a víznek a tetején (!) széttárt karokkal"
Na innen származik a fentebb írt ár-apály okával kapcsolatos megállapításom.
Platypus, köszönöm! De akkor azt nem értem, hogy a Hold távolodásával miért nőne akár a víztömeg(?), akár a vízszint. Épp fordítva írta a kérdező. :(
"El kellene szállítani egy légmentesen zárható palackban vizet (úgy kb fél literes műanyag üvegben az alján 1/3 rész vízzel). Aztán a Hold felszínének közelében kinyitni a palackot, és megfigyelni mi történik."
Valaki homályosítson fel. Mi történik? :)
Szerintem annyi történne, hogy megforrna, és jégporhoz hasonló formában kilőne a palackból. De ebből hogy következik ez a földi víztömeg dolog?
Előző válaszoló:
Véleményem szerint, minél közelebb kerül ez a vizes palack a Holdhoz, szemmel láthatóan annál kevesebbnek tűnik a víz benne. Azért írtam úgy, hogy szemmel láthatóan, mert ugye az anyag nem vész el. Esetleg vákuumos nyomás keletkezik, de ebben nem vagyok biztos (ezért lenne jó ha lenne egy palack amit kinyitnának). Másrészt, lehet, hogy semmilyen extra nyomás, vagy vákuum nem jön létre, hanem egyszerűen a víz sűrűsége megváltozik, és ha a sűrűség változik, akkor a halmazállapot is. Vagy gőz lesz belőle, vagy megfagy, vagy plazma lesz. Ezek mind feltevések, elméletek. De gyakorlatban kipróbálhatóak. Elméletek nélkül nem lennének kísérletek, csak véletlenszerűen, vagy visszafejtéssel. Az elméletek azok amik előbbre lendítik a tudományt. Ha csak acsarkodnak a tudósok anélkül hogy tennének egy biztonságos kísérletet, az a tudomány hátráltatása. Ha pedig az eredményeket akarják eltusolni ezekkel a vitákkal, akkor mi értelme van annak, hogy képes vagyok gondolkodni? Miért nem kérdez meg engem senki, egy esetleges eredményről?
Sir Butcher:
Ebben az elméletben hiszek:
http://www.youtube.com/watch?v=oJfBSc6e7QQ
Eszerint a Föld bolygó átmérője növekszik, a kontinensek régen 1 egészet alkottak, és ahogy a bolygó fokozatosan fúvódik fel, úgy szakadnak szét a szárazföldeket alkotó kontinensek. És a szárazföldön kívüli rész vízzel töltődik fel. Ahogyan a Hold egyre távolodik, úgy egyre több víz van, ami kitölti a növekvő bolygó által hagyott extra teret.
"Eszerint a Föld bolygó átmérője növekszik, a kontinensek régen 1 egészet alkottak, és ahogy a bolygó fokozatosan fúvódik fel, úgy szakadnak szét a szárazföldeket alkotó kontinensek."
Ez valamikor az 50-60-as években még elfogadott volt, sőt a Naprendszer keletkezését is a gravitációs hatás lassú gyengüléséből vezették le. Mára ez az elgondolás teljesen idejétmúlt.
"Véleményem szerint, minél közelebb kerül ez a vizes palack a Holdhoz, szemmel láthatóan annál kevesebbnek tűnik a víz benne."
Biztos én vagyok láma, de még mindig nem vágom, mire gondolsz. Azt sem értem, hogy a Holdhoz való közeledés vált ki szerinted valamit, vagy a Földtől való távolodás? A másik, hogy a palack le van zárva (és rugalmatlan?), tehát vagy a gravitáció változására gondolsz, vagy a külső levegő (mint hővezető közeg) ritkulására.
"Vagy gőz lesz belőle, vagy megfagy, vagy plazma lesz. Ezek mind feltevések, elméletek."
Hideg gőz lesz belőle. De ettől függetlenül, ez hogy függ össze a Holddal és a víztömeg mennyiségével/szintjével?
:)
"Ahogyan a Hold egyre távolodik, úgy egyre több víz van, ami kitölti a növekvő bolygó által hagyott extra teret."
A gondolatmenetedet követve éppen ellenkezőleg. Ha a Föld felszíne egyre nagyobb lenne, akkor az arra jutó adott mennyiségű víz egyre alacsonyabb vízszintet mutatna. Ha egy féldecis pohárban 1cm magasan álló vizet kiöntesz egy tepsibe, akkor az alacsonyabban fog állni. Nem jön sehonnan extra víz; annyi van, amennyi.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!