Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szerintetek melyik bolygón...

Szerintetek melyik bolygón találhatunk majd kőolajat, ha a Földön elfogy?

Figyelt kérdés
2013. jún. 11. 21:41
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem először az ideszállítás költsége miatt kéne aggódnod...
2013. jún. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Nemrég olvastam valahol, hogy még ha elemi állapotban lévő, mosás és egyéb tisztítás nélkül gyűjthető aranyat találnánk valamelyik bolygó felszínén, még azt sem érné meg ideszállítani, méghozzá nagyon nem, még ha az a bolygó a hozzánk viszonylag közeli Mars lenne, akkor sem. Márpedig azért az arany tömeg/érték aránya jóval nagyobb az olajénál...
2013. jún. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és azt kihagytam, hogy olaj csak olyan bolygón keletkezhet, ahol volt élet. Ilyet pedig nem ismerünk jelenleg.
2013. jún. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Pontosabban, a földi élethez hasonló. Ha ott nem szén alapú az élet, már b*szhatják.
2013. jún. 11. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 Antimod ***** válasza:
Remélem egyiken sem, és még bőven azelőtt leszámolunk a fosszilis energiahordozókkal, mielőtt eljutnánk egy ilyen bolygóra fúrni.
2013. jún. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Ha már másik bolygón keresne valaki tüzelőanyagot, akkor inkább metánt. De elég nagy butaság lenne máshonnan hozni anyagokat, amivel tovább mérgezhetjük a bolygónkat. Az energiagondokat szerintem helyben oldjuk majd meg.
2013. jún. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

A kőkorszaknak sem azért lett vége, mert elfogyott a kő.


A kőolaj korszaknak sem azért lesz vége.

Nem igazán van olyan dolog, amihez kőolaj kéne és ne tudnánk kiváltani máshogyan. Két lehetőség van:

1. Az új módszerek eléggé hatékonyak és olcsóak lesznek, ahhoz, hogy szép lassan átváltsunk.

2. A kőolaj kitermelés lesz annyira drága, hogy váltani kelljen.


Ezek néhány évtized-évszázados változások.


Az, hogy találjunk egy bolygót ahol valaha szénalapú élet volt, kifejlesszünk olyan űrhajókat amikkel lehetséges odamenni és még vissza is jönni... ez a fentiekhez képest irreálisan távoli jövő, ha egyáltalán lesz ilyen valaha.


Technikailag pedig a kőolaj kiváltása lénygében megoldott, a csillagközi utazásról meg gőzünk sincs hogyan oldhatnánk meg. (Még ha találnánk is életre utaló jelet néhány fényéven belül)

2013. jún. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Te utolsó, mégis hogy gondoltad, hogy a kőolaj kiváltása megoldott? A kocsidba majd szenet akarsz lapátolni menet közben, vagy szerinted működik a vízautó? Áramot mivel akarsz termelni, építsünk atomerőművet? A műanyagok gyártásához mit használnál fel a kőolaj helyett? Vizet?

Ilyen marhaságot mondani...

2013. jún. 12. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:

Tetszik, hogy az Ember (mint élőlény) fantáziája végtelen.

Sajnos, előbb lesz vége a civilizációnak, mint azt sokan gondolnák. Az energiaválság nem úgy jelentkezik, hogy egyik hétről a másikra, hanem szép lassan arra kényszeríti az Embert, hogy szűkítse életterét, szűkítse lehetőségeit, míg végül a puszta vegetálás állapotába kerül, gyakorlatilag feladva mindent, amit technikai színvonalban elért.

Oda is el fog jutni az emberiség, hogy kényszerűségből csökkentse a saját lélekszámát, mert egyszerűen az oxigénellátás kerül veszélybe a Földön, hiszen eszetlenül pusztítja az oxigént termelő növényzetet.

Ahogy fejlődik a technikai színvonal, úgy halmozza fel a szemetet, míg végül nemhogy a fenntartható fejlődés, hanem a puszta létfenntartás kerül veszélybe. Lehet, hogy ez még évszázadokig eltart, de az utolsó 50-100 év tendenciája nem ezt mutatja.

Ezzel nem azt akarom mondani, hogy én mindent megteszek azért, hogy ez ne így legyen, de a legnagyobb hatalommal, lehetőséggel rendelkező államok sem igyekeznek elkerülni az emberiség önpusztító katasztrófáját.

Félreértés ne essék, nem vagyok pesszimista, csupán realista.

Ennek a katasztrófának a kezdetét akkor fogjuk érzékelni, mikor önkorlátozó módon fogja az egész emberiség saját lélekszámát csökkenteni.

2013. jún. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

8-as: Vagy nem tudtad, vagy nem akartad megérteni a lényeget. A kőolaj kiváltására _vannak_ alternatívák, csak irreálisan drágák és/vagy alacsony a hatásfokuk (a két dolog lényegében ugyanaz). DE léteznek...

A "kőolaj kiváltása megoldott" és a "technikailag lényegében megoldott" azért szemantikailag eléggé különbözik.



"Áramot mivel akarsz termelni, építsünk atomerőművet?"


Nem az a kérdés, hogy én mivel akarok áramot termelni, hanem, hogy HA "elfogy" a kőolaj, (értsd: irreálisan drága lesz a maradékot kitermelni), akkor milyen primer energiahordozóval tudjuk legkönnyebben és legolcsóbban helyettesíteni.

Az, hogy ez akkor majd (merthogy, mint írtam, ez közel sem most lesz) mi lesz, arról nyilvánvalóan gőzünk sincs, nukleáris energia, biomassza, nap, szél, víz, geotermikus energia, egyéb... lehet akármelyik.


(Én személy szerint a "megújuló" energiaforrások teljes elterjedésében a közeljövőben nem nagyon hiszek, mert iszonyat kicsi a hatásfokuk... de egy bolygó- (sőt csillag-)közi szállításnál azért nyilván nagyobb.)


"A kocsidba majd szenet akarsz lapátolni menet közben, vagy szerinted működik a vízautó?"


Áram, üzemanyagcellák, stb...?



Nem, nem hiszem, hogy ha holnapra hirtelen elfogy a kőolaj, akkor tudjuk mihez kezdjünk magunkkal, de nem máról holnapra fog elfogyni, hanem szép lassan... és ha majd az ükükunokáinknak döntenie kell, hogy félhavi fizetéséből tankol, vagy inkább 50-nel döcög autópályán a napelemes autójával, akkor az utóbbit lesz kénytelen választani... és szép lassan el kezd fejlődni az az irány.

2013. jún. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!