Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Valahol halottam hogy ha az...

Valahol halottam hogy ha az ember aranyat hord, annak van valami hatása. Igaz ez, vagy humbuk?

Figyelt kérdés
arany ékszert

2013. máj. 8. 20:54
1 2
 1/15 GLadislaus ***** válasza:
71%

Nagyobb eséllyel vágják fejbe egy sötét, eldugott helyen.

Közvetlenebb biológiai vagy egészségügyi hatása aligha van.

2013. máj. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Dubi ***** válasza:
76%

Az óra nehézségétől függően edzheti a csuklódat. Ha szoros, szorít, esetleg bevág, legrosszabb esetben olyan szinten szorít, hogy elsorvad a kezed. Van egy népcsoport, ami nyaknyújtásra használja, minden évben egy új aranykarikát raknak a nyakukba. Az aranyat a maják a fülükre aggatták, amitől szépen megnyúlt a cimpájuk. Mivel nehézfém, egy ilyen hosszú cimpával ékszerekkel ha megráznád a fejed, komoly fájdalmat okozhatnának. Ezen felül az arany vonzz bizonyos embereket, akik megpróbálják azt megszerezni, ez sokszor testi bántalmakhoz vezethet. Egyesek ezt a viselkedést még népcsoportokhoz is társítják, de ebbe nem mennék bele.


Van, akinél allergiát okozhat, ennek pontos oka jelenleg ismeretlen.


Nos, a fentieket leszámítva, semmi hatása sincs.

2013. máj. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
0%
Azt olvastam valahol, hogy az emberi szervezetnek minimálisan, de szüksége van fémekre is! A különböző arany, ezüst, régen réz, bronz ékszerekből a bőrön át "felszívódnak" mikrorészecskék. Ha nem hordasz ékszert hiánybetegségek alakulhatnak ki!
2013. máj. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Dubi ***** válasza:
79%
#3 Milyen hiánybetegség? :D Az aranytól? Az aranyláz ismert fogalom, de nem egészségügyi probléma :D
2013. máj. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
78%

Megvilágosodtam%

Eddig nem tudtam mi lehet az oka, hogy a genetikailag hozzánk oly közel álló csimpánzok életkora miért kevesebb, mint a miénk! Mert nem hordanak arany gyűrűt! A hiánybetegség... :)

2013. máj. 8. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
31%

Na ti nagyon okosok, akkor bemásolok ide nektek egy cikket. Ez csak a rézhiányról szól, de ugyanez van a többi fémmel is!


Az iskolában azt tanultuk, hogy a réz mérgező nemesfém. Természetesen az állítás igaz, csak sokan azt az apró részletet felejtik el, hogy csupán nagy mennyiségben jelent veszélyt az emberi szervezetre. Körülbelül 80 milligramm található belőle egy egészséges felnőtt testében: főleg az agyban, a májban, a szívben, a szemben, a vesékben és az izmokban. Rengeteg fontos élettani funkcióban működik közre, melyek nélkül komoly egészségügyi problémákkal küzdenénk.


Ez az esszenciális mikrotápanyag részt vesz a vérképzésben, a fehérje-anyagcserében, szerepe van a haj és a bőr színében, sőt az idegeket is erősíti. Ha nincs elég réz a szervezetedben, a kalcium és a foszfor nem épül be a csontokba, ezzel elősegítve a csontritkulás kialakulását. A réz karbantartja a szívben és az erekben található kötőszövetet, gyorsítja a porcok és az inak regenerálódását, és összességében erősíti az egész immunrendszert. Befolyásolja az ízérzékelést, és gyorsítja a gyógyulási folyamatokat. Ha cinkkel és C-vitaminnal együtt kerül a szervezetbe, hozzájárul az elasztin előállításához, amely többek között a bőr rugalmasságáért felel.


A rézhiány tünetei


Mivel a réz igen fontos eleme a szervezet egészséges működésének, hiánya előbb-utóbb komoly tüneteket okozhat. A tünetek elég szerteágazóak, ugyanakkor igen általánosak, így a problémát sokszor csak hosszas vizsgálatok után sikerül felismerni. Gyermekeknél jellemzően fejlődési, növekedési zavarok jelentkeznek, felnőtteknél pedig lassan emelkedni kezd a koleszterinszint, de hosszú távon vérszegénység is tapasztalható. A rézhiány legjellemezőbb tünetei az alábbiak:

hasmenés,

bőrgyulladás,

kopaszodás,

őszülés,

általános gyengeség,

fáradékonyság,

ödéma,

ingerlékenység,

légzőszervi problémák,

vérszegénység,

vérnyomásproblémák.

2013. máj. 8. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
96%
Van olyan enzim, amiben réz van, de olyat nem tudsz mondani, amiben arany.
2013. máj. 8. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanis nemes fém, nem nagyon szeret vegyületeket képezni.
2013. máj. 8. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
90%

" a réz mérgező nemesfém"

Nem nemesfém,azért mert egy csoportba tartoznak.

2013. máj. 9. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Wadmalac ***** válasza:
Van néminemű antibakteriális hatása, ugyanúgy mint az ezüstnek. Pontosabban az ezüstnek jelentősebb. De nyakban lógva nem sokat számít. A szervezet egyik nehézfémet sem használja, nem lehet belőle hiánybetegség.
2013. máj. 9. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!