Mi támasztja alá, hogy semmi nem lehet gyorsabb a fénynél?
legjobb kommentelő,
Várj, igyekszem felidézni, hol is hallottam ezt a hoaxot... Ja, igen, valami Einstein nevű kommentelő írta le, még az 1900-as évek elején :)
Tudod, van egy olyan képlet, miszerint E=m*c^2 (talán hallottál róla valahol).
Ami szerint megkapjuk az energiát ha szorozzuk a tömeget a fénysebesség négyzetével.
Na, ebből kifejezve:
m=E/c^2 - vagyis, ha valaminek növelem az energiáját, akkor növekszik a tömege. Ajánlom figyelmedbe a részecskegyorsítókat, bár gyanítom úgysem nézel utána :D
nincs szükségem utánanézni mert fizikusnak tanulok, és 2,5 éves nálunk a spec illetve az áltrel, meg merem kockáztatni hogy többet tudok belőle mint te :D
gondolom tisztában vagy vele mi a szabad részecske lagrange függvénye, és ki tudod hozni belőle az impulzust. ott abban valóban az van, hogy ha nő a sebessége, akkor azzal a tömege is. de ez tragikus baromság, mert ez szabad részecskére vonatkozik CSAK, és annak a sebessége állandó. és a magadfajták szeretnek ezzel arcoskodni, merthát mással nem tudnak, gőzük nincs az egészről.
maybe next time :)
"....semmisem zárja ki, hogy létezzen olyan anyag, ami alapból gyorsabb, mint a fénysebesség, az egyenlet ezt teljes mértékben megengedi"
kérlek mond meg melyik egyenletről beszélsz :)
"ha egy testnek a sebessége nő, akkor nem lesz nagyobb a tömege egyáltalán..."
A nyugalmi tömege valóban nem.
"és a speciális relativitáselmélet támasztja alá, hogy van egy sebesség amit nem lehet túlszárnyalni. nem mondja azt hogy ez a fénynek a sebessége, a specrelnek semmi köze a fényhez, elektrodinamikából jön ki hogy van egy olyan EM hullám aminek a sebessége éppen c"
Viszont a Michelson-Morley kísérlet épp a fényre mutatta a sebesség abszolút mivoltát. Az EM hullám sebessége épp c, ez igaz és a Lorentz-transzformációt Lorentz maga az elektrodinamikából vezette le, viszont Einstein a specrel esetében pont abból indult ki, amit a MM kísérlet bizonyított és abból, hogy bármely inerciarendszerből bármely másikba történő transzformáció során a természeti törvények alakja invariáns legyen, amiből következik az inerciarendszerek egyenértékűsége. Az, hogy a fény sebességét nem lehet túlszárnyalni, már az áltrelből következik, viszont kezdettől fogva a fény sebességéről van szó, hiszen az egész specrel a MM kísérlet miatti sokkból alakult ki.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!