Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A lavinák során felszabaduló...

A lavinák során felszabaduló hatalmas energiát nem lehetne hasznosítani?

Figyelt kérdés
olyan szitura gondolok, amikor nagy a lavina veszélye és így inkább elindítják a hótömeget, közben pedig valahogy hasznosítják az energiát.de hogyan?

2013. ápr. 23. 17:30
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Igen változnia, elég fura lenne, ha nem kéne...

Gondolj bele kiteszel egy db kvarcot és megráz az áram. A légnyomás is állandó.


Meg eleve csak az energiaváltozást lehet felhasználni. Állandó nyomásnak azonos az energiája is, nem lehet hasznosítani. Gondold végig, hogy a testedben lévő energia a tömeg*fénysebesség négyzete. Mégse robbansz fel, mert nem változik ez az érték.


A csatornarendszerrel kapcsolatban. Azért 1 tonna havat nem lehet úgy terelni mint a vizet. Pl. elég lenne egy hajlat és kivinné a csatorna oldalát. Ez csökkenti a hatékonyságot

2013. ápr. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Sejtettem, bár valóban szinte semmit nem tudok a piezóról, csak amit a wiki ír.

A havas csúszda elég vicces, de igazából energiát lehetne onnan venni, ahol van. Ahol gyakori a villámlás, ott lehetne befogni energiát, ha sikerülne a tárolást megoldani.

A Föld mágnesessége is felhasználható lehetne valamiképpen, ezzel azért nem foglalkoznak, mert a Föld nem túl erősen mágneses, nem ígér hatalmas eredményt, illetve nagyon jó hatásfokúnak kellene lennie az eljárásnak, hogy valami halvány remény lehessen a gazdaságosságra.

Marad hát a Nap, a szél, a vízi energia, illetve a hidrogén lehet energiahordozó, ha sikerül olyan módon kiválasztani a vízből, ami nem energia igényes. Fotoszintézishez hasonló eljárásról beszélnek...

2013. ápr. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Lavina!

Ha kidolgozod a módszert, lehet alkalmazni földcsuszamlásra, kőgörgetegre, hegyomlásra és a Pixi csajára, aki akkora darab volt, hogy szintén ezen a néven emlegettük...

2013. ápr. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Wadmalac ***** válasza:

A fő baj az, hogy nem tudunk energiát jó hatásfokkal nagy mennyiségben tárolni.

A lavina eléggé alkalmi dolog. Évente egyszer, esetleg kétszer lejön egy adott lavinagyanús hegyoldalon. Vvvvvvvuuuuuuppp, 5 perc és vége, azalatt produkál jópár gigawattot, de aztán semmi. Mit csinálsz hirtelen ezekkel a gigawattokkal? Egy stabil áramrendszerbe nem vezetheted be, megborítja az egészet., plusz egy mondjuk 5 percig tartó egyedi lökés nem jelent spórolást az energiatermelésben, mert nem tudod fixen felhasználni, valamit kiváltani vele.

Eltárolni nem tudod, a lavina teljes területének megfelelő mennyiségű akkuba tudnád letölteni, persze hasonló mennyiségű szuperkondenzátor kellene közé, hogy egyenletes töltést lehessen produkálni.

Mindezt annyi energiáért, amennyi egy erőműnek mondjuk 2-3 órás teljesítménye, ezt meg évente 1-2 alkalommal tudnád felhasználni.

Elenyésző, költsége meg rengeteg.

2013. ápr. 24. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!