Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi történik a fotonokkal, ha...

Mi történik a fotonokkal, ha mondjuk egy kocsi 100 km/h-val megy, és felkapcsolja a lámpát?

Figyelt kérdés
Még nem tanultam modern fizikát, de nagyon érdekel ez a tananyag. Pont most láttam egy filmet, és elgondolkoztam, hogy ilyenkor mi is történhet? Azt tudom, hogy a világegyetemben semmi tömeggel rendelkező test nem lehet gyorsabb a fénysebességnél. (lehet hogy rosszul fogalmaztam) Tehát, ha már alapból van mondjuk 100km/h-s kezdősebessége, akkor már elméletileg fénysebesség+100 km/h-nal kéne lennie a fotonok sebességének. Persze tudom, hogy ez nem így van. Esetleg valaki letudná írni, hogy miért?
2013. ápr. 1. 19:07
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :D

10-es: Lelassul az idő? :O

2013. ápr. 2. 15:36
 12/14 anonim ***** válasza:

Miszter négyeske szerintem már tökéletesen sikerült bolondot csinálnod magadból egy igazi csillagász számára ,de kérlek ne hülyítsd itt a kezdőket a totálisan hibás válaszaiddal!


Nem tudom megértetted e a képletet amit írtam ? Biztosan nem.


Először is olyan csak a te fejedben létezik hogy megkülönböztetünk tömeges és tömegtelen létező mozgó dolgokat ,így teljesen mindegy hogy hogy értetted a puskagolyót ,az akár lehet egy puska foton is mert tök nyólc .


Azt már meg se merem kockáztatni hogy a büdös fenébe tanultál te ilyeneket hogy két foton egymással szembe 2c vel hald és hogy hogy jön ki neked a képletem alapján felezett meg duplázott sebesség... Ezek szerint matekból sem vagy valami fényes.


A képletem a bizonyíték kérlek tanuld meg ,oda is írtam hogy a km/h az nem játszik csak ha átváltod c be mivel az óra egy abszolút fogalom vágod?

A világban nincs abszolút KR nyílván nem is tanultál ilyenről hogy euklideszi geometria különben le sem írtad volna a hülyeségeidet.


A hibád : Te egyfolytában euklideszi síkon ,egy Newtoni világban modellezed a mozgó kocsit a puska vagy foton golyóddal.


Felejtsd már el! Nincs ilyen hogy te gyorsabb c értéket mérjél vagy számoljál ki mivel ilyen számolási képlet nincs is.


Ide kevered az önidő lassulást ,és a távolságkontrakciót de ezek nem változtatnak azon amit az utánad lévő is leírt hogy tök mindegy merre megy a kocsi a lámpával , a fénysebesség az mindig 1c akárhonnan nézed.(na jó sűrűbb közegben nem de most levegőt nézünk és eltekintünk attól hogy esetenként lassabb)

Mellesleg a sűrű közegben is csak azért lassabb mert elidőzik a részecskékben(a mi óránk szerint),közöttük viszont ugyan úgy 1c vel halad és nem "öregszik".


A kedves kérdezőnek ki lehet számolni a pontos megoldást :


Ismerjük a lámpa fotonjai sebességét:a1c és ismerjük a megfigyelő sebességét pl b0,.........1c


a+b/1+ab ilyen egyszerű= 1c . ~1079252848,8km/h de lehetett volna egy autó is amit 1c re gyorsítottunk ,ez lényegtelen.

2013. ápr. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Sz..Á.. válasza:

Kedves kérdező!


Ne végy mindent készpénznek, amit itt írnak! Ha végiggondolod a 10-es hozzászólást, beláthatod, hogy abban hiba van. Az idő múlásának sebesség miatti megváltozásával magyarázza azt, hogy az egymáshoz képest mozgó megfigyelők ugyanannyinak mérik ugyanannak a fénynek a terjedési sebességét saját magukhoz képest. Igen ám, de bármi bármerre mozog, ahhoz képest a fény mindig ugyanolyan sebességgel terjed, jobbra-balra, ELŐRE-HÁTRA. Márpedig az idő mindig csak lassul, olyat még sosem olvastam, hogy az idő fölgyorsulna. Márpedig, ha a fénysebesség mérését az idő lelassulása "korrigálná", ennek a korrekciónak ellenkező előjellel kellene érvényesülni a "szemből" illetve "hátulról" érkező fény esetéban. Pedig nincs különbség, az mindig "cé"! Vagy tévedek?

2013. ápr. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Aroniusz ***** válasza:
Szia.Ezt jegyezd meg:A fény minden irányban fénysebességgel terjed.Terjedésének sebbesége nemváltozik soha mindig ugyanaz az érték mard,tehát a mozgó kocsi esetében is fénysebességgel az álló esetében is a tolatóéban is a zuhanóéban is a lebegőében is!:D
2013. ápr. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!