Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Vannak mesterségesen kifejlesz...

Vannak mesterségesen kifejlesztett hadászati vírusok, amikről tudni lehet valamit?

Figyelt kérdés

2013. márc. 30. 17:55
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha a számítógépes vírusokra gondolsz, akkor igen! Nem egyszer volt már, arra példa, hogy hackerek hatoltak be egyes országok szervereibe. Valószínű, hogy az elkövetkezendő idők háborúit a cyber-térben fogjuk megvívni, emberek helyett robotok fognak harcolni..

Viszont, ha biológiai vírusra gondolsz, biztosan létezik, sokak szerint az AIDS is az, én ebben nem nagyon hiszek, de a mai világban bármi megtörténhet...

Valamelyik napilapban (megkockáztatom, hogy a Blikkben) olvastam, hogy valamelyik harmadik világbeli országban végeznek ilyen állatkísérleteket, sajnos egyre nagyobb sikerekkel...Még belegondolni is rossz,hogy mi történne, ha rossz kezekbe kerülnének ezek a fegyverek :c

2013. márc. 30. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
biológiai vírusra gondoltam
2013. márc. 30. 19:25
 3/8 anonim ***** válasza:

A probléma az, hogy ezekről nem nagyon lehet tudni semmit sem. A legjobb tudomásom szerint teljesen mesterséges vírust még senki sem készített, sok értelme nem is lenne, van egy csomó természetben is előforduló vírus, ami könnyen megöli az embert, jóval kisebb munka begyűjteni egyet, mint újat készíteni.


Elméletileg egyetlen ország sem végez hasonló kutatást, a gyakorlatban a fene sem tudja, nem látok bele, mit csinálnak egy texasi laborban a semmi közepén.


Viszont balesetek történnek. Annak idején egy ausztrál csoport egérirtásra akart egér himlővírust készíteni, az eredeti elgondolás valami olyasmi volt, hogy beépítették az Il-4 gént a vírusba, amitől az terméketlenné tette volna a nőstény egereket, így csökkentve az egérpopulációt. Mindenki meglepetésére a vírus simán kinyírta az összes egeret, de még azoknak a felét is, akiket előtte beoltottak himlő ellen.

[link]


Ezt kicsit később megismételték emberi himlővírusokkal is, ezek azonban kicsit másképpen viselkedtek.

[link]


Ilyesmire gondoltál?

2013. márc. 31. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Szóval azt mondod, hogy mesterséges vírust még nem készítettek? Mesterséges baktériumot már igen. Én azt gondoltam, hogy a vírus könnyebb. Vagy éppenhogy nem, mert annak nincs genetikai állománya?
2013. márc. 31. 20:06
 5/8 anonim ***** válasza:
mesterséges vírust nem csinálnak mert irtó nehézkes. inkább létezőket "turboznakfel" egyszerübb olcsóbb.
2013. ápr. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Szóval azt mondod, hogy mesterséges vírust még nem készítettek?"


Amennyire tudom, nem.


"Mesterséges baktériumot már igen."


A "mesterséegs baktérium" annyi volt, hogy egy meglévő baci genomját szintetizáltatták meg újra, tehát az így elkészített baktérium pont olyan lett, mint a természetben fellelhető.


"Én azt gondoltam, hogy a vírus könnyebb."


Igen. Csak éppen egyiknek sincs semmi értelme sem.


"Vagy éppenhogy nem, mert annak nincs genetikai állománya?"


De. A vírusoknak is van genomja, DNS vagy RNS.

2013. ápr. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
tudtommal nem pont a természetes bacigenomot duplikálták, hanem egy számítógéppel generáltat, nem?
2013. ápr. 4. 20:40
 8/8 anonim ***** válasza:

Olvass utána!

[link]


Egy fogtak egy Mycobacterium mycoides genomot, ami egy létező baktérium kromoszómájának a bázissorrendje. Ezt nagyon kis mértékben módosították, majd ezt szintetizálták meg újra a nulláról. Elméletben az egész genomot újra előllították, de véletlenül sem terevztek egy új genomot, egy már meglévő baktérium kromoszómáját állították elő újra a nulláról, de a bázissorrendje ettől gyakorlatilag azonos a Mycobacterium mycoides kromoszóma bázissorrendjével.

2013. ápr. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!