Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen egy atomháború reális...

Milyen egy atomháború reális forgatókönyve? Hogyan zajlana? Mi lenne utána?

Figyelt kérdés
2013. márc. 22. 13:53
 1/5 anonim ***** válasza:
75%

körülbelül:


1 mi f.szom ez?!

2 BUMMMMM!

3 a p.cs.baaaaaa ... hrrrrr ...

2013. márc. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
74%
Felpezsdülne az élet. Végre valami izgalmas is történik!
2013. márc. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
71%

Az atombomba birtokában lévők ledobnák az atombombát az ellenség területére. A ledobott atombomba egyszerre több százezer embert megöl, akik abban a településben laknak akik re a bomba leesne (jusson eszünkbe Hirosima. A közelben lévő minden élőlény életét kioltaná. A radioaktív sugárzás a levegőbe kerül és felhőkben gyorsan terjed, különösen nagy szép esetén. Ha eső esik, még rosszabb.

Utána egy nagy üres sivatagot látnánk: egyszerűen borzasztó lenne. Nem lenne sem fa, sem állat azon a helyen, ahová a bomba leesett. Ha több ezer atombombát ledobnának egyszerre, akkor milliónak halnának meg. És ami még rosszabb, az emberiség néhány óra múlva majdnem teljesen kihalna. Borzasztó lenne.

2013. márc. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Fontos kérdés, hogy a szemben álló felek mindegyikének van-e atomfegyvere. A Hidegháborúban például volt, feltételezem, olyasmire gondolsz, mint ami ott történt volna a legrosszabb esetben.

Fontos tényező szerintem az, hogy az efféle fegyverkezési versenynek talán a legfontosabb célja az, hogy elrettentsék az ellenséget a támadástól. Mindkét fél tisztában van vele, hogy ha megindítanak egy rakétát, akkor az szemben álló fél gyakorlatilag perceken belül sokkal nagyobb arányú, megsemmisítő támadással vág vissza. Innen ered a MAD doktrína (Mutually Assured Destruction, azaz kölcsönösen biztosított megsemmisítés). Ilyenkor egyfajta egyensúly áll be, mert egy ilyen háborúban nincs győztes, mindkét fél mindenképp totális, azonnali és visszavonhatatlan pusztulásra van ítélve. Egyszerűen nincs racionális érv a támadás mellett, mert nyerni nem lehet, mindent elveszíteni viszont garantált.


Egyáltalán nem vagyok szakértő a témában, de pár dolog, ami biztosan helyet kapna a "forgatókönyvben":

- a legnagyobb kárt a nagyobb városok, kulcsfontosságú erőművek, katonai létesítmények és ipari területek szenvednék, ezek gyakorlatilag eltűnnek, velük együtt óriási területeken megszakad a közlekedés és a víz-, gáz- és áramellátás. Sokmillióan azonnal meghalnak.

- óriasi mennyiségű sugárzás szabadul fel, ami hatalmas területeket évtizedekig megközelíthetetlenné és lakhatatlanná tesz, a szél, a csapadék, a vizek pedig a világ talán minden pontjára juttatnak belőle. A rákos megbetegedések további áldozatokat szednek, akár százmilliókat, bár ez vak találgatás részemről;

- az atomrobbanások kiterjedt tűzvészeket okoznak, aminek következtében (főképp a nagyvárosokból) hatalmas mennyiségű kormos füst kerül a légkörbe, egész 10-15 kilométeres magasságba. A füst itt rengeteg napfényt nyel el, amitől felhevül, és tovább emelkedik a sztratoszférába, ahol már nincs eső, ami lemossa. Így akár az egész Földet egybefüggő füst- és koromtakaró boríthatja be, ami a napfény tetemes részét elnyeli. A felszín sötétté és hideggé válik, ami ellehetetleníti a mezőgazdaságot, éhezést, további milliók-milliárdok halálát okozva. Ez talán a legsúlyosabb következmény mind közül.

2013. márc. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nincs reális forgatókönyv, csak idióta fantáziálók. Egyébként olvasd el Merle Malevil című könyvét, kicsit jobban le tudja írni.


Ha mégis, az nem két szomszédos ország lenne, mert ennyire nem idióta az ember. Nagyobb távolságra rakétával juttatják el a töltetet (több ezer van belőlük a mai adatok szerint). Az repülési időtartam órákban mérhető. A műholdakkal ezek észlehetők. Ha szükséges, egy rendszer indításához percek kellenek, a többi automatizmus. Védelmi rakéták nem léteznek. Ha az egyik fél észleli rakétákat, indítja a magáét. Ha többen is bekapcsolódnak, biztosabb lesz az eredmény, de maradjunk két félnél. A rakétabázisok nem egy helyen vannak, ésszerű, hogy mindre csapást mérjünk. Legalább 20-30 becsapódás várható szétszórtan, hozzávetőleg ugyanennyi a másik félnél. A néhány százmillió azonnali halál nem számít, ami utána jön, az az érdekes. alapvetően megváltoznak a légköri viszonyok. Feltehetően szökőárak is lesznek világszerte, de tornádók bizonyosan. Ezek relatíve kevés veszteséget eredményeznek, mondjuk pár tízmilliót. Viszont néhány nap alatt a légkörből az egész föld beterülne rádióaktív anyaggal. A gazdaságok megbénulnának, a mentés lehetetlenné válik, ezért az állati és emberi hullák szabadon maradnak. Két három éven belül a sugárzás, a fertőzések, az éhínség, a rablások a föld 95%-át kipusztítanák (optimista becslés). Gyakorlatilag lakatlan vidékeken, elzárt részeken, időjárási anomáliáktól kevéssé sújtott vidékeken maradnának emberek. A mai tudással, de 2-3 ezer évvel korábbi állapotokkal indulhatna újra minden. A kérdés az lesz, maradnak e olyan helyek, ahol az ott élő csoportok felismerik: minden fegyvert meg kell semmisíteni, kizárólag az egymás segítését célzó szabályok lehetségesek, és minden ember elleni tett rendkívül keményen szankcionálandó. Ha ez előbb sikerül, mint egymás kiirtása, akkor van remény az újranépesülésre. Lesz idő, mert pár ezer évig a föld 90%-a lakhatatlan lesz.

2013. márc. 22. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!