Szerintetek reális az élet meghosszabbítása, mondjuk
pár évszázaddal?
Figyelt kérdés
Tudom, hogy most úgy állunk, hogy 120 év van a dns-be kódolva. Képes lenne valami módon még tovább élni az ember? A tudomány mit mond erről?
A legidősebb ember eddig 122 éves volt
2011. aug. 15. 19:24
1/8 anonim válasza:
Biztos vagyok, hogy a közeljövőben (értem ezalatt mondjuk azt, hogy az én vagy a te életedben) nem lesz erre mód. Nem egy problémát vetne fel a dolog, hiszen a cél nem az élet kinyújtása lenne, hanem az aktív, egészséges életé. Márpedig sajnos a jelenlegi élethossz növekedés esetén (ami évtiezedk óta jelen van) az a trend, hogy az öregkor nyúlik ki, vagyis hiába élnek egyre hosszabban az emberek, régen is kb 60 éves korig voltak aktívak de 65-ig éltek, és ma is 60-ig aktavak csak 85-ig élnek. Az azt jelenti, hogy minden ember +20 évig teher a társadalmon, és ez meg is látszik.
2011. aug. 15. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
2/8 anonim válasza:
Lehet, hogy majd egyszer lehetőség lesz rá. Más kérdés, hogy van-e értelme. A legtöbb ember az utolsó 10-30 évében már nem csinál semmit, csak "várja a halált". Csúnyán hangzik, de így van. Vajon van értelme ezt az időszakot kitolni pár évszázaddal?
2011. aug. 15. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
3/8 A kérdező kommentje:
Arra az időszakra gondoltam, amit az első is írt, hogy a fiatalságot minél tovább nyújtsuk, lelassítva az öregedést.
2011. aug. 15. 20:26
4/8 anonim válasza:
csodák mindig is voltak....
de szerintem reálisan erre nagyon kevés a lehetöség esetleg gén módosítással lehet, más álatok génjeit nézve akik akár 200 évet is élnek.... na de gén módosításra nem lesz lehetöség.
másik hogy biztosan szükség van-e rá? én azt vallom ha valaki elmegy azzal helyet ad egy újnak.
ha pl a gyerekkor kinyúlik túl sok gyerek lesz akiket iskolázni etetni kell.
ha a keresöképesek száma nöl meg akkor meg kevés munkahely lesz.
szerintem mindenképpen lehet még kicsit húzni vagy is inkább hpogy a 80-90 évet megértek száma nagyobb lesz.
2011. aug. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
5/8 anonim válasza:
a halált szerveink elhasználódása okozza. ha 80 évesen kicserélnék az összes szerved, lehetnél 200 éves
2011. aug. 16. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
6/8 Tom Benko válasza:
Nem zárnám ki egyértelműen, azonban ehhez az is szükséges, hogy _lényegesen_ kevesebben éljenek a Földön.
2011. aug. 16. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
7/8 anonim válasza:
Én úgy gondolom, hogy génmódosítás nélkül 150 év körül lehetne a maximum, nem hinném, hogy az én életemben lesz mód génmódosítással növelni az élettartamot. Ez a 150 év is elérhetetlen, mivel az emberi élet értéktelen a mai társadalomban, senkinek sem érdeke, hogy emberek tömegei magas kort éljenek meg (sőt). A helyzet az, hogy a gazdaságnak az az érdeke, hogy a dolgozók minél előbb aktívak legyenek, és inaktívvá válásuk után minél előbb eltűnjenek.
Bár egyszer egy hasonló kérdésnél egy (állítólagos) szakmabeli azt írta, hogy valami féregnek már sikerült többszörösére növelni az élettartamát.
2011. aug. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
8/8 anonim válasza:
Eléggé nehéz megnövelni az életkort. Mert több öszetett gondot kell megoldani hozzá. Elöször is Meg kell oldani hogy olyan géneket termeljen a szervezetünk ami elnyelik az úgynevezett szabadgyököket amik a táplálék elégetése közben termelődnek, neki ütköznek a sejt dns-ének roncsolják azt és ez a roncsolt sejt hibásan müködik tovább és hibás sejt osztodik belőle. Másodszor, mikor egy sejt osztódik mindig mindig rövidebb lesz a dns, így veszít a kód álómányából, ezt az osztódási hibát a telomerek küszöbölik ki, ezek megnövelik a dns hosszát és a telomer veszik el a dns lánc szemei helyett, de sajnos telomer-böl az embernek nagyon kevés van. Ezt a kettöt meg aránylag könnyen ki lehet küszöbölni (már vannak olyan kutatások ahol egysejtű élőlényeknél el tutták tüntetni a szabadgyököket), de sajnos a DNS-t másoló gén sokszor téved és hibás sejtet hoz létre, ezért van az hogy hiába tudnánk megoldni a szabadgyök elnyelését és a telomerek megnövelését, sajnos csak olyan selyteket tudnánk létre hozni amik roszindulatú rákos sejtek.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!