Reccs vagy fagyott sötétség? ; avagy
Figyelt kérdés
A világegyetem végzetét illetően két teóriát lehet hallani. Azt, hogy idővel megáll a tágulás, kihuny az összes csillag, és az univerzum nem lesz más, mint egy sötét, fagyott koporsó, amiben már egyáltalán nem lesz esély bármilyen új dolog létrejöttére, és a Nagy Reccs-ét, miszerint bár megáll a tágulás, de a Nagy Vonzó (ami mit is takar?) szépen, komótosan elkezdi összehúzni ismét egy pontba, mint amilyen az Ősrobbanás pillanatában volt. Melyiket tartják valószínűbbnek, és miért?2013. márc. 16. 23:39
1/6 anonim válasza:
Az utóbbi időben sikerült viszonylag pontosan megmérni egy csomó kozmológiai adatot. Ezek alapján az a valószínűbb, hogy a tágulás nem fog megállni, és az univerzum kihűl.
2/6 A kérdező kommentje:
Van rá elmélet, h mikor?
2013. márc. 17. 01:45
3/6 A kérdező kommentje:
Meg, ha ez következik be, elképzelhető, hogy teszem azt a fekete lyukak elparolgasa után nagy bolygópalya leteresek lesznek, majd utkozesek, ami megint anyagot lő szét a világűrben, s azt a gravitáció osszehuzza, és idővel új csillagok gyulnak a sötétben?
2013. márc. 17. 02:11
4/6 GLadislaus válasza:
Bizonyos elméletek szerint a protonok sem stabilak, hanem nagyon hosszú felezési idővel, de lebomlanak; pozitronok, elektronok, fotonok keletkeznek. A pozitronok és elektronok egy része idővel találkozik, annihilálják egymást. A fekete lyukak elpárolgásakor javarészt fotonok és neutrinók keletkeznek. Nem lesz tehát atomos anyag a világegyetemben, csak fotonok, neutrinók, elektronok, pozitronok, nem lesz minek összeállnia csillagokká.
5/6 anonim válasza:
A Higgs bozon felfedezése kapcsán van olyan feltételezés is h 30 vagy hány milliárd év múlva a részecskék egyszerűen szétesnek.
Vagy a sötét anyag ami a tágulást gyorsítja egyre kisebb részeket szed szét, először galaxishalmazok, aztán az egyes galaxisok, végül a csillagok és bolygók, legvégül pedig a részecskéket is szétbomlasztja. Ez viszont nagyságrendekkel tovább tartó folyamat, mint a Higgs bozonos változat.
6/6 anonim válasza:
Ja és a fekete lyukak párolgása annál lassabb minél nagyobb a fekete lyuk, az utolsó csillag kihunyása után is még milliárdszor annyi idő kell h a nagyobb fekete lyukak elpárologjanak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!