Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Biologiai kerdesek.1: Miért...

Biologiai kerdesek.1: Miért tesznek bőrt a kocsonyába?

Figyelt kérdés

2: miért lehet egy bőrkeményedésen átszúrni egy tűt anélkül, hogy fájna vagy vérezne?

3: a tenyéren és a talpon lévő zsírpárnákat nem lehet lefogyasztani. Mi lehet ezek szerepe?

4: mi a szőr szerepe a macska élatében?

5: melyik testrészükön borzolják a szőrüket a kutyák? Rövid szőrű kutyák is borzolják-e a szőrüket? Miért figyelik ezt a kutyájukat sétáltató gazdák?

6: mi a mitesszer és a pattanás?

7: dolgozatírás vagy randevú előtt miért izzad a tenyerünk?

8: miért síelhetünk egy hétig ugyanabban a felsőruhában,bár néha meg is izzadunk benne? köszi a segitseget


2013. márc. 10. 21:01
 1/7 anonim ***** válasza:

1. Valamitől meg kell dermednie annak a kocsonyának, erre éppen megfelelő a bőrből kioldódó kollagén.

2. Mert a bőrkeményedések csak megvastagodott szarurészek, nincs bennük sem idegvégződés sem ér.

3. Lengéscsillapítás illetve a biztos fogáshoz a felület kitöltése.

4. Ezt jó lenne pontosítani.

5. A hátukon borzolják a szőrüket. A rövid szőrű kutyák is. Ez az agresszió illetve a félelem jele, azért kell figyelni, mert ezzel (is) jelzik, hogy támadni fognak.

6. A bőrben található faggyúmirigyek kivezető nyílása valamiért eltömődik, és rendszerint be is gyullad.

7. Vegetatív izgalmi tünet.

8. Nem egészen értem mire vonatkozik a kérdés, és már túl fáradt vagyok ahhoz, hogy ezen gondolkozzak.

2013. márc. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a válaszodat. (

a 4. es utolso kerdest ensem nagyon tudom hova tenni )

2013. márc. 10. 22:11
 3/7 anonim ***** válasza:

4-es: Kopaszon fázna és szégyellné magát, hogy hülyén néz ki. (Oké, ezt félig-meddig viccnek szánom. Esetleg a bajszáról hallottam, hogy érzékeny a nyomásváltozásra és az érintésre.)


8-as: Esetleg azért mert síeléshez „lélegző” sportruhákat szoktunk felvenni, amik elvezetik az izzadságot. (Mondjuk én elszoktam lenni sima pamutruhában is pár hétig, ha nem kell társaságba mennem… Vagy száz évvel ezelőtt is több fizikai munkát végeztek, izzadtak, bár nem síeltek, de aki hetente váltotta a ruháját az már nagyon tisztaságmániás gazdag ember volt.)

2013. márc. 10. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszi :)
2013. márc. 11. 07:38
 5/7 Doruss ***** válasza:

Még ennyit hozzátennék:

2. a hámrétegen alakul ki szaruréteg, és a hámban nincsen ér, ideg.

6. A mitesszernél csak simán eltömődik piszokkal a faggyúmirigy kivezető nyílása, míg a pattanásnál be is gyullad.

7. Ez egy szimpatikus vegetatív hatás, a lebontófolyamatok fölgyorsulása, amit az izgalmi hatásra termelődő adrenalin vagy noradrenalin vált ki.

2013. márc. 11. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én pedig a 4.-hez annyival próbálkoznék, hogy szerintem a többi szőrös állathoz hasonlóan a macskánál is az időjárás viszontagságai elleni védelmet szolgálja a szőr. A macskák is vedlenek: télen erősebb, tömöttebb a bundájuk, mint nyáron.
2013. márc. 11. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a válaszokat
2013. márc. 11. 19:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!