Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Vannak itt olyanok akik...

Vannak itt olyanok akik ennyire elfogultak a fizika irant mint en?

Figyelt kérdés

Egyszeruen imadom a fizikat, minden reszet, teruletet, de foleg az atomfizikat, atommagfizikat, kvantumfizikat.

Leadtam a jelentkezest, elsonek az Eltet, majd a Szegedit jeloltem be, de meg bizonytalan hogy bejutok-e. Ezt csak mellekesen jegyeztem meg, a lenyeg hogy egy nagyon nagy elhivatast erzek a fizika irant, ugy erzem, muszaj azt tanuljak tovabb, minden idomet fizikaval tudnam tolteni, szoval magam is elcsodalkozok, de egyben nagyon orvendek, hogy ennyire megszerettem es ennyire meg szeretnek erteni mindent.

Valaki aki hasonlo helyzetbe van? :)



2013. márc. 5. 14:12
1 2
 1/16 Wadmalac ***** válasza:

Én azokat nem értem, akik utálják. Az élet terén mindenhol látványosan belebotlasz, a hétköznapi élet legtöbb miértjére a fizika adja a választ. A legtisztább, leginkább kézzel fogható tudományág. És ne felejtsük el, az építőkövei az örök igazság birtokosából, a matematikából vannak.

:)

2013. márc. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

Szerintem nagyrészt azok utálják, akik nem értik...

Aki felfedezi, megérti az összefüggéseket, hatásokat, azok meglátják benne a szépséget is.

Mert van benne, még akkor is, ha ezt sokan nem hiszik! :-)


Pedro

2013. márc. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Gyakorlatilag az egész Univerzum mibenléte és működése felbontható elemi fizikai kölcsönhatások tömegére, sorozatára. Még az élet is: a biológia biokémiára, a biokémia kémiára, a kémia fizikára. Egyetlen olyan történés sincsen, amelyet ne lehetne leírni a megfelelő fizikai törvények kombinációjával.
2013. márc. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Kiemelni egy tudományterületet és a többi fölé helyezni beszűkült látásmód ismérve - szakember még lehetsz, tudós nem.
2013. márc. 5. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Azok utálják, akik nem értik. Aki érti, az rájön hogy ez mindennek az alapja, és a világnak ez az egyik leírási módja. A nyelve az a matematika, de sokszor elgondolkozok azon, hogy mi lett volna akkor, ha az emberek régen valami teljesen más dolgot találnak ki ahelyett, amit ma matematikának ismerünk. Mert a matematika az tényleg nem létezik, azt csak az ember találta ki, hogy annak a nyelvén fogalmazza meg a dolgokat, a fizikát.

Mondom ezt fizikus hallgatóként, az ELTE elméleti fizika tanszékén tanulok

2013. márc. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Én tudós leszek, és nem szakember. És én igenis minden tudományág felé emelem a fizikát, ugyanis eléggé benne vagyok a témában, a saját szememmel látom hogy szinte minden ebből indul ki, és ebből származtatható. Pl mai szemmel, az egész periódusos rendszer levezethető kb 20 perc alatt, ha feltételezzük hogy az elektronok lineárisan függetlenek
2013. márc. 5. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Tom Benko ***** válasza:
Igen. Eredetileg én is fizikusnak indultam, csak aztán jött egy kis kanyar, így lettem fizikatanár.
2013. márc. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Wadmalac ***** válasza:

fanyúl:

Nem érted.

Ez nem értékrend, hanem tény.

A fizikán alapul minden más, ez egy alapkő.

A humán tárgyakat hagyjuk ki egyelőre, majd a tökéletes agymodell elkészülte után visszatérhetünk azokra is.


Ha meg a kérdésindító irányultságára gondolsz, minden tudományterület profi művelője elfogult valamilyen szinten a saját kedvenc területe iránt.

Ha egy biológus él-hal a tömlőbelűekért, attól még nem feltétlenül rossz biológus.


Szóval:

Amit leírtál, hangzatos, de nem igaz.

:)

2013. márc. 6. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Wadmalac

Mivan? A kérdezőnek írtam véleményt, amit majd eldönt, hogy hasznos-e neki.

Nekem nem kell bizonygatnod hogy okos gyerek vagy...:)

2013. márc. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Wadmalac ***** válasza:

fanyúl:

Grat a pofabenemhozzádszóltam kommenthez.

Te is bizonyítod vele, milyen okos gyerek vagy.

2013. márc. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!