Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az ívóvízbe miért kerülnek be...

Az ívóvízbe miért kerülnek be a hormonok?

Figyelt kérdés
2013. márc. 5. 09:56
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
A csapvízben a női tabletták miatt szokott lenni nagy számmal.
2013. márc. 5. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Mert nehezen bomlanak le teljesen. Anyukád, hogy ne legyen testvérkéd hormontartalmu tablettát eszik. Idövel kipisili és belekerül a Dunába. Megtisztitják, ivoviz lesz belöle, de egy kevés hormon marad benne. Ha ezt nagyon sokan teszik, egyre nagyobb ez a hormontartalom. (Rövid körforgást irtam le, de még sok más utja is van.) Hangsulyozom, hogy anyukádat nem bánto szándékkal emlitettem, csak igy talán érthetöbb és jobban érzed az emberi tevékenység sulyát!)
2013. márc. 5. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 Wadmalac ***** válasza:
100%

A fogamzásgátló szerek hormontartalma a vizelettel távozik.

A víztisztítómű ülepít, derít, szűr, fertőtlenít. A hormonanyagokat egyik sem veszi ki a vízből. Vegyelemzést csinálnak ellenőrzésképpen, hogy mérgező anyag nincs-e benne, de az ilyesmit nem mutat ki.

Egyszóval ott marad benne a cucc.

2013. márc. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
Tyű, akkor ezért van női mellem férfi létemre :S
2013. márc. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó: Meglehet, bár szerintem az is közrejátszik, hogy nem csapvíz formájában vitted be a napi vízszükségleted, hanem malátával érlelt formában.
2013. márc. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Köszi.:)
2013. márc. 5. 11:18
 7/25 anonim ***** válasza:
Nagyon kíváncsi vagyok, hogy mennyire valós, mennyire jelentős és mennyire veszélyes ez a hormontartalom. Ha van valakinek korrekt, tudományos forrása ehhez, ne habozzon megosztani!
2013. márc. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 Wadmalac ***** válasza:
Állítólag ettől romlik a férfiak megtermékenyítő-képessége (főként a spermaszám).
2013. márc. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
#8-nak: Nem vagyok a téma tudományos szakértöje, csak a kül népszerü ismeretterjesztö irományok olvasoja. Kicsi a mennyiség, de hatása jelentös elsösorban a vizi élölényekre. Ha ennél többre vagy kiváncsi, szerintem egy kis szorgalommal találsz idevágo irodalmat nálam sokkal avatottabbaktol.
2013. márc. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 Wadmalac ***** válasza:
57%
A sörben is tutira van női hormon. Ha sokat iszok belőle, hülyeségeket kezdek beszélni és xarul vezetek. :D
2013. márc. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!