Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A férfiak azért okosabbak,...

A férfiak azért okosabbak, mert a neokortexükben több neuron van?

Figyelt kérdés

2013. márc. 3. 18:11
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
49%

Aztat nem tudom hogy mi, csak azt hogy okosabb vagyok.

52F

2013. márc. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
82%
Miből veszed, hogy okosabbak?
2013. márc. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem is okosabbak.

Sokkal több közismert férfi tudós van.Én például 5-nél többet talán fel sem tudnék sorolni női tudósokból,akik tényleg el is értek valamit.

2013. márc. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
82%
3: Ez nem jelent semmit. A férfiaknál több kiemelkedően okos ember van, de viszont az extrém alacsony IQ-val rendelkezők között is több van, nagy átlagban viszont nem okosabbak. Vannak egyes területek, amin az átlag férfi jobban teljesít mint egy átlag nő, és fordítva is viszont.
2013. márc. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
68%
A ferfiak logikai gondolkodasuak a nok inkabb emocionalis es a tudomanyokhoz, az osszefuggesek megertesehez az elobbi kell. Ez a gondolkodasmod kozti kulonbseg tetten erheto a mindennapokban, a logikai gondolkodasmodot kovetelo szakmakban ezert van sokkal tobb ferfi is mint no.
2013. márc. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
NEN az a kérdés, hogy miért okosabbak, és milyen területen! Valaki válaszoéna a kérdésre? Nyilván azokról a területekről beszélek, amikben jobbak a férfiak, tehát definíció szerint kár vitatkozni azon, hogy ezt okosságnak nevezzük-e? A kérdés, hogy ezeken a területeken azért jobbak-e mert nagyobb a neokortex neuronmennyisége, vagy ennek ehhez nincs köze. És kérem olyasvalaki válaszoljon, aki ért is hozzá. Előre is köszönöm.
2013. márc. 3. 19:02
 7/25 anonim ***** válasza:
80%
Nem azért, hanem azért, mert más felépítésű az agyuk, és más az érdeklődésük. Jobban érdeklődnek a matematika és a gépek iránt, mint a nők.
2013. márc. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
84%
Eddigi tudtommal az agysejtek számában nincs különbség, sem az agy méretében (csak a koponya méretében, de az irreleváns).
2013. márc. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
akkor rosszul tudod mert 3 milliárdnyi különbség van a neuronok számában a neokortexben. azt nem tudom hogy az agy más részén ezt behozzák-e a nők.
2013. márc. 3. 23:44
 10/25 Wadmalac ***** válasza:
100%

Miért kék a fű? Miért zöld az ég?


A kérdés önmagában két tévedésen alapul:

1. a férfiak okosabbak

2. az agysejtek konkrét száma egyértelműen és arányosan utal a magasabb intelligenciára

A két pont egyike sem bizonyított tény, legfeljebb megalapozatlan, illetve pártos (vagyis hamis) statisztikából eredő elmélet.

Megalapozatlan, sőt valótlan megállapításról megkérdezni, hogy miért van úgy, nincs értelme, mert nincs úgy.

:)

2013. márc. 4. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!