Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Elméletileg ha nincsen külső...

Elméletileg ha nincsen külső inger sehol, akkor az agy neuronjai csöndesek? Vagy van ilyen agyterület, amire ez elméletileg igaz, azaz nincsenek benne önmagukba záródó ciklusok, vagy ha igen, akkor azok lecsengenek idővel?

Figyelt kérdés

2013. febr. 19. 14:47
1 2
 11/17 Wenckebach válasza:
Én úgy értelmezem azt, amit eddig tanultam az emberi agyról, hogy a kérdésedre a válasz nagy valószínűséggel az, hogy létezhetnek spontán vagy önfenntartó mintázatok, és ezek jellemzőek az egész agyra, legalábbis a molekuláris valószínűség-számítás alapú megközelítés erőteljesen ezt sugallja. Persze a kérdés erősen elméleti, de én ezt válaszolnám rá. :)
2013. febr. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Nem cseng le az agy, mert van egy olyan központ, aminek direkt az a célja, hogy folyamatosan ingerelje a többi neuront, így fenntartsa azok működést. Enélkül a rendszer nélkül valójában nem is nagyon tudna működni az agy, mert az ingerek önmagukban túl gyengék lennének ahhoz, hogy működtessék a neuronokat. Hozzájuk kell még adódnia ennek a rendszernek az ingereinek is.


Tehát tulajdonképpen ez a rendszer szabályozza az alvást és az éberséget. Alvás közben kevésbé aktív, ezért van az, hogy ilyenkor nem ébredünk fel a hangokra, fényekre, fizikai ingerekre. Aztán reggel beindul, és felébredünk. Persze őrá is hatással vannak a külső ingerek: egy erős ingerre aktiválódik, és gerjeszteni kezdi a teljes agyat.


A neve "nem specifikus projekciós rendszer" vagy "formatio reticularis" vagy "agytörzsi hálózatos állomány" vagy "arousal rendszer", vagy legalább is ezek valamelyike. :)

2013. febr. 20. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
de ezek szerint, ha átlagos idegsejteket csak úgy összedobálsz, arra viszont igaz lenne.
2013. febr. 20. 11:22
 14/17 anonim ***** válasza:
Az agy anyagi valóság, és élőnek tekintendő, különben nem agy. A fizika oldaláról nézve a kérdésnek semmi módon nincs értelme, mert az anyag nem lehet ingermentes közegben, olyan ugyanis nincs az univerzumban. Ennélfogva az agy úgy épül fel, hogy mindig "számít" valamilyen ingerre, mert az a valóság. A szerkezetet a környezet alakítja ki, olyan állapot, pláne élő, nem tud kialakulni, ami nem létezik (ingermentes közegben élő anyag).
2013. febr. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Volt egy kísérlet, amiben egy hangszigetelt koporsóba zártak egy embert, megtöltötték vízzel úgy, hogy amennyire lehet, lebegjen. De ez a kísérlet hallucinációt próbált előidézni, ami sikerült is, tehát ha nincs külső inger, az agy még hallucinálhat is, azaz kreálhat magának "külső" ingereket.
2013. febr. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, vannak az agyban ún. reverbációs körök, amiken körbe körbe fut az ingerület. de azt hiszem, magukban ezek is lecsengenek. Ilyenek lehetnek felelősek a rövid távú memóriáért, de arra is "koncentrálni" kell, hogy megmaradjon, ez a koncentráció lehet a plusz külső gerjesztés.
2013. febr. 20. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
nem speciális körökre gondolok, amik evolúciósan úgy alakultak hogy egy speciális feladatot ellássanak, mint például a rövidtávú memória vagy a légzés
2013. febr. 20. 17:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!