Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Elmagyarázná nekem valaki az...

Elmagyarázná nekem valaki az evolúció alapműködését, mert elég homályos a dolog?

Figyelt kérdés

Félreértés ne essék, ne vagyok vallásos, nem akarom tagadni az evolúció, csk nem egészen világos, h. a gyakorlatban hogyan működik. Odáig rendben, hogy apró lépésekben történnek a változások, és mindig a legfittebb szelektálódik ki. De vegyük pl. a zsiráfot. Ha az evolúció apró lépésekben zajlik, akkor ugyan mitől élvezett előnyt egy olyan őszsiráfegyed a többivel szemben, ami mondjuk csak 5 cm-rel magasabb a többinél? Egyszerűen el nem tudom képzelni, hogy attól miért lesz "életrevalóbb", hogy plussz 5 centiről is le tudja legelni a leveleket... Valamiképpen pedig egyre megnőtt a nyak hossza, de néhány cm-es különbségek az egyes generációk között mitől voltak olyan jelentősek? Vagy vegyük a lepényhalakat. Olvastam, hogy nem csak az egyedfejlődésük során, de a fossziliákon is jól látszik h. a szemeik fokozatosan tolódtak egyik oldalra. No de megint adódik a kérdés. Az az őslepéynhal egyed, amelyiknek mittudomén fél cm-re volt a szeme közelebb a másikhoz, az miért volt annyival előnyösebb, hogy ki tudott szelektálódni?


Jó, persze számolni kell a rengeteg idővel is, de nekm ez így akkor is sántít valahogy.



2013. febr. 17. 11:42
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Akkor tudnál válaszolni a beszámozott kérdésekre?
2013. febr. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Ha ragaszkodsz hozzá. De létszi ne kezelj úgy, mint valami intelligens tervezésest, mert már kétszer is említettem h. nem vagyok az.


K001: Mint mondottam, csak mondtam egy számot. de mivel kis változásokról lehet szó, nyilván nem méteres egységekben nőtt meg a nyakuk.


K002: Ismét megint csak mondtam egy számot, bár összességében még a 10-15 cm-t is kevésnek tartanám. Azt már készséggel elhinném, hogy egy fél méterrel hosszabb nyakú zsiráf már tényleg tudhatott annyival több levelet kajnálni v. nagyobbat csapni a nyakával a konkurens hímre, amivel már TÉNYLEGES előnyt élvezhetett a rövidebb nyakú egyedekkel szemben.


K003: Nem tény, de mint írtam, a józan paraszti ész azt sugallja, hogy valaki csak akkor tud kiríni a többiek közül, ha tőlük nem leheletnyi mértékben, hanem SOKBAN különbözik.


K004: Mivel vannak olyan ősibb fosszíliák, amik nem tollasak, és olyan "fiatalabbak" amik teljesen tollasak, és megintcsak visszanyúlunk az alapelvhez, hogy a változások egyszerre csak kismértékűek, akkor nyilván nem két lépésben válhattak tollassá, vagy tévedek?

2013. febr. 17. 21:35
 13/16 anonim ***** válasza:

"a józan paraszti ész azt sugallja, hogy valaki csak akkor tud kiríni a többiek közül, ha tőlük nem leheletnyi mértékben, hanem SOKBAN különbözik."

De ez butaság.

Ugyanis elég az, ha csak 2-5%-kal több utódja születik (átlagban, persze).

2013. febr. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
46%
Jézus segíts.
2013. febr. 18. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Tehát az egész problémád annyi, hogy egy nulla adat alapján, hasraütéses módon képzett szám kisebb, mint egy másik nulla adat alapján, hasraütéses módon képzett szám. Ennek mi köze a valósághoz? Mi van, ha a zsiráf nyaka egyszerre negyven centivel lett hosszabb, de már öt centi is érezhető előnyt jelent?


Gondolj arra, milyen súlycsoportok vannak a küzdősportokban! Például a kick-boxban a testsúly 10% -a egy súlycsoport, már ekkora különbség is behozhatatlan előnyt jelent. [link]

2013. febr. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Egy gondolkodó ember - és összedől az egész.
2013. ápr. 9. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!