Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Van még remény? (több lent)

Van még remény? (több lent)

Figyelt kérdés
8 éves korom óta csillagász vagy fizikus akarok lenni, de mostmár inkább fizikus. 13 éves vagyok és nem nagyon értem h a szögfüggvényeket mikor és minek kell használni, és a húrelméletben sem értek dolgokat. Lehetek még fizikus??

2013. febr. 10. 20:48
 1/7 anonim ***** válasza:

Persze hogy lehetsz. Einstein is megbukott matekból ;) Persze ez nem azt jelenti, hogy aki megbukik matekból, abból Einstein lesz, nézz csak körül a börtönökben; ott lényegesen nagyobb a matekból megbukottak aránya, mint a tudósok körében.

Tanulj, olvass és informálódj sokat, aztán ha majd akarsz egy jót mosolyogni öt év múlva, akkor keresd majd meg ezt a kérdésedet ;)

2013. febr. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"Einstein is megbukott matekból" Szerintem inkább azért mert nem tudta befogni.


A szögfüggvényeket nem igazán kell érteni, vagy meg kell tanulni a definíciójukat, vagy meg kell tanulni a levezetést (utóbbihoz több agy és kevesebb fenék kell.)


"és a húrelméletben sem értek dolgokat" ezzel nem csak átlag ember (ez esetben átlag gyerek) van így hanem sok fizikus is. Bár azok gondolom nem elméletisek, vagy nem foglalkoznak vele.


Szóval lehetsz még fizikus, főleg hogy nagyon nehéz megbukni fizika szakon eddigi tapasztalataim szerint. Ha meg nem érted meg akkor megtanulod, kb ugyanott vagy diplomaügyileg. Persze a munka már egy más kérdés.

2013. febr. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Dubi ***** válasza:

Einstein nem bukott meg matekból, sőt, kiváló matematikus volt. Csupán szerette átnézetni az anyagait és voltak olyan részei a matematikának amikhez nem értett (mint pl a Bólyai geometria), ehhez kért segítséget.


A szögfüggvényeket meg fogod érteni - szinte mindenki megérti egy idő után aki foglalkozik vele. Csupán gyakorlásra van szükség.


Lehetsz fizikus, 5-6 év alatt pedig még rengeteg dolog fog történni veled, szóval ezen kár rágódnod ;)Nem most fog eldőlni hogy nem lehetsz fizikus.

2013. febr. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A 13 évesek általában nem értik a szögfüggvényeket, a húrelméletet meg a 31 évesek se :)

Tulajdonképpen a fizikát senki sem érti, csak abban különböznek az emberek, hogy milyen szinten nem értik... (Én például az elfajult ideális bozongázok levezetésénél éreztem azt, hogy számomra ezt már reménytelen lenne felfogni)

2013. febr. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a bíztató válaszokat! Tanulok sokat és sikerülni fog!! :D
2013. febr. 11. 07:12
 6/7 anonim ***** válasza:
Hajrá! Nyomd le Hawking bácsit!
2013. febr. 11. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Remény mindig van. Persze jelentősen csökken, ha a szögfüggvényekkel a helyzet nem változik radikálisan, de láttam már fizikust, aki nem értett a szögfüggvényekhez. Igaz, nem fizikusként, hanem segédmunkásként dolgozott.

Ami a húrelméletet illeti, számos komoly, Nobel díjas fizikus nem ért hozzá, igaz ők viszont a fizika más ágaival foglalkoznak. Tehát fizikus anélkül is lehetsz, de ha a húrelméletet rendbe akarod szedni, akkor a kvantumfizikában, ahhoz pedig a magasabb matematikában kell elmélyedned alaposan. De erre ráérsz az egyetemi időszakban.

2013. febr. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!