Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ezt hogy tudnám kiszámolni?...

Ezt hogy tudnám kiszámolni? (valószínűségszámítás)

Figyelt kérdés

Adott egy tál abban 4 golyó, 1 piros 3 fehér. A tálból bekötött szemmel húzunk, a kihúzott golyót pedig visszadobjuk, tehát minden húzásnál a fenti alapállásból indulunk.

Mennyi a valószínűsége, hogy:

20 húzásból mindegyik fehér lesz?

20 húzásból csak egy lesz piros?


Köszönöm a segítséget.


2013. febr. 9. 13:11
 1/4 anonim válasza:

úgy érted a 2. kérdést, hogy

- egy piros biztosan lesz , vagy úgy hogy


- 1 piros lesz, de egynél több biztos, hogy nem lesz ?

2013. febr. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Úgy, hogy egynél több biztosan nem lesz.
2013. febr. 9. 18:25
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez a visszatevéses mintavétel, binomiális eloszlás: 20-ból választunk ki valamennyit. Ebből indulj ki!
2013. febr. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

1. Egy húzásnál a fehér húzásának valószínűsége 3/4, mert 3 kedvező esetünk van, és 4 összesen. 20 húzásnál, mivel függetlenek, a valószínűségeket össze kell szorozni, és így kapjuk, hogy (3/4)^20 amit most nem fogok neked kiszámolni. Ha akarod, hajrá.


2. Ha jól értem, pontosan egy piros húzás kell legyen. Ekkor egy esetben az kell, hogy pirosat húzunk, annek az esélye 1/4, és 19 esetben fehéret, vagyis mindegyiknek 3/4 külön-külön.


Az események megint függetlenek, szorozd össze őket:


(1/4)*(3/4)^19=(3^19)/(4^20)


És ezt megint nem számolom ki. 3 hatányait sajna nem tudom fejből, és lusta vagyok előásni egy számológépet. Általában így is elfogadját az ilyen feladatoknál.

2013. szept. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!