Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Entrópia, entalpia jellemzésné...

Entrópia, entalpia jellemzésnél ezt nem értem? (nem halandzsa kérdés)

Figyelt kérdés

Az említett rész a könyvből:


"noha továbbra is természetesen igaz,hogy az abszolút energiát vagy entalpiát nem tudunk megadni,mégis,ugyanúgy,ahogy az entrópiánál célszerű egy standard állapotot definiálni.Amíg azonban az entrópia esetén a standard az adott ponton mért abszolút entrópiát jelenti,az entalpia ez az energia-, illetve az entalpiaskála általunk választott zéruspontját adja meg."

Ezt a részt nem teljesen értem.

Nem arról volt szó hogy nem lehet mérni abszolút entrópiát?vagy ha pont erre szolgált a "standardizálás" akkor ez olyan mint mondjuk a potenciális energia,hogy mi választjuk önkényesen a zérust?És még az hogy miből adódik,hogy kell érteni azt hogy az entalpián a standard a válaszott nullpont?

Ha esetleg valaki tudna válaszolni erre a pár kérdésemre,akkor nagyon megköszönném.


2013. jan. 18. 16:10
 1/3 anonim ***** válasza:

"noha továbbra is természetesen igaz,hogy az abszolút energiát vagy ENTALPIÁT nem tudunk megadni,


Nem arról volt szó hogy nem lehet mérni abszolút ENTRÓPIÁT?


Kár hogy ennyire hasonló csengésű nevet adtak neki. Így nem tudom követni.

2013. jan. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
ez valóban igaz.ezt benéztem. már csak az érdekelne hogy az entalpiánál miért a zéruspontot adjuk meg?
2013. jan. 19. 15:55
 3/3 anonim ***** válasza:

Kitöröltem néhány fölösleges szót a mondatból, hátha így jobb (persze nem olyan pontos):


Az entrópia az abszolút entrópiát jelenti.


Az entalpia az energia választott zéruspontját adja meg.

2013. jan. 20. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!