Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogy lehet ott a Hold ahol...

Hogy lehet ott a Hold ahol van? Csak szerintem kizárt dolog, hogy pont ott legyen?

Figyelt kérdés
Például hogy lehet, hogy napfogyatkozáskor a földről nézve halál pontosan beleillik a Napba? És még a Földnek hogy lehet egyáltalán ekkora holdja?

2012. dec. 23. 23:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

"Csak szerintem kizárt dolog, hogy pont ott legyen?"

Nem, még van pár olyan ember, aki úgy gondolja, hogy a Hold nincs is ott, nem is akkora, sőt, az egész világűr csalás, nem is létezik, ráadásul a Föld lapos. Inkább nem mondok róluk semmit.

"Például hogy lehet, hogy napfogyatkozáskor a földről nézve halál pontosan beleillik a Napba?"

Azért nem olyan "halálpontos" az az illeszkedés. Vannak gyűrűs napfogytkozások, amikor a Hold látszó átmérője kisebb, mint a Napé.

"És még a Földnek hogy lehet egyáltalán ekkora holdja?"

Erről egyelőre nincs egységes elmélet. Jelenleg a leginkább épkézlábnak a Theia-elmélet tűnik: eszerint a Föld-Nap rendszer egyik instabil Lagrange-pontjában keringő Theia kisbolygó kibillent a Lagrange-pontból, majd nekiütközött a Földnek és a kiszóródott törmelékből jött létre a Hold. Így van rá magyarázat, miért ilyen szép, nagy, hiszen ekkora égitestet egyébként elég nehezen fogott volna be bolygónk gravitációja.

2012. dec. 24. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%

"Hogy lehet ott a Hold ahol van? Csak szerintem kizárt dolog, hogy pont ott legyen?"


Az a helyzet, hogy az emberiség azon, butábbik kisebbségéhez tartozol, akik szerint kizárt, hogy pont ott legyen, pont akkora legyen.

2012. dec. 24. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem azt mondom hogy nincsen ott mert látom nem vagyok vak... Csak pont ilyen pályán stb.
2012. dec. 24. 01:02
 4/9 anonim ***** válasza:
52%
ha más lenne a pályája, akkor azt kérdeznéd, hogy miért nem olyan mint a "mostani"...
2012. dec. 24. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Tisztelt Kérdező!

Azt nem tudom belátni, hogy a Hold nem ott van, ahol van. Csakis ott tud lenni, ahol van.

Nem arra gondolt, hogy nem ott látjuk, ahol van? Ugyanis valóban, pályahelyzetétől függően 1,18 - 1,36 mp idő kell, míg a fénye a Földre ér, tehát tkp. ott látjuk, ahol több, mint 1 mp-el előtte volt. (A Napot ott látjuk, ahol több, mint 8 perce volt; sok csillagot pedig ott, ahol több száz éve volt - a távolságtól függ, hogy mennyi idő alatt ér a fénye a Földre.)

Ritkán fordul elő a Földről (pontosabban akkor sem a teljes Földről) olyan látvány, hogy a Hold (csaknem teljesen) eltakarja a Napot. Ilyenkor olyan helyen vannak, hogy a földi néző helyről a Nap épp a Hold mögött van. Azért tudja eltakarni a Hold a sokkal nagyobb Napot, mert közelebb van. Ön is el tud takarni a kezével a szeme elől autóbuszt, nagy épületet is - ehhez a keze és a szeme között lehet több centis távolság is.

2012. dec. 24. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Régebben a Hold közelebb volt, és pár 100000 év múlva már nem láthatsz rendes napfogyatkozást. Évente 4 cm-t távolodik.
2012. dec. 24. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Ez ugyanolyan, hogy hogy tudod a kezeddel a napot eltakarni kb így működik a holdfogyatkozás is
2013. márc. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Tudod kérdező a tudomány még tartozik sok mindennek igy a gravitáció meghatározásával amely a Földnek kisugárzott anyagi energiája. Úgy működik mint a tóba dobott kőnek kifelé fodrozó kör alakú hullámai.


A Hold egy ilyen Hullámnak a fogságában táncol, miközben szeretne elrepülni-- tehát egy húzó-röpítő erő tartja mozgásban és tarja a Földünk körül, elég bizonytalan változó energiával az egyenlítőhöz igazodva le és fel mozog-- vagy északi népek soha nem látják fent csak a horizont alsó felében.


A Nap fogyatkozás pedig akkor van amikor a Hold együttállásba van a Nappal-- de mivel hatalmas a távolság közöttük igy képes bizonyos mértékig eltakarni a Napot abban a ritka állásban.


Hogy lehet ekkora Holdja? -- Úgy hogy valamikor (EZT ÉN ÁLLÍTOM!!)A Földünk csak erre rohangált mint kihült megszilárdult magányos égitest. Itt lehetett egy már érett bolygó aminek nekiütközött és az darabokra szakadt egyik volt a ma látható Holdunk amit a Földünk fogságba ejtett. a Nap gravitációs ereje pedig a Földünket ejtette rabul. A távolság a Hold és a Föld között úgy növekedett ahogy fokozatosan éretté,és nagyobbá vált a gravitációs hulláma a Földnek.

2013. ápr. 18. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mami, a válaszaidat olvasva egyre jobban és jobban elképedek, komolyan... Legalább a wikipédiát olvasd el kérlek, mert ez így egyre viccesebb.


Amúgy kérdező, szerintem a Plútó holdja sokkal érdekesebb - a Plútóról nézve akkorának látszik, mint a mi Holdunk, viszont kötött, geocentrikus pályán kering, tehát a Plútóról nézve olyan, mintha odaszögezték volna az égre, sohasem mozdult el egy hajszálnyit sem. Szerintem ez sokkal furcsább, mint a mi Holdunk :D

2013. jún. 23. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!