Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Valakinek van kedve egy kis...

Pendulum92 kérdése:

Valakinek van kedve egy kis Fizikai agymenéses beszélgetéshez? :D

Figyelt kérdés

ugye ha egy fotont lelassítunk, eltűnik. Ezt csak úgy lehet magyarázni, hogy a fény egy hullám, aminek kell egy közeg, amiben mozog. Mondjuk, hogy ez a közeg egy energiamező, ami végül is mindenhol ott van, mert pl mindenhol van gravitációs mező is.


Ha egy minden oldalról tükör szobába felkapcsolunk egy lámpát, majd lekapcsoljuk, hova tűnik a fény? A tükör elviekben visszaveri a fényt. Szerinted mi történne?


anyagok 99,99%-a üres tér. Ezért tulajdonképpen a szilárd anyag illuzió.Ha nem rugaszkodunk is el nagyon, mondhatjuk, hogy ha leülünk a székre, egy energia"halmaz" tart minket, mivel a részecskék közötti kötések nem szilárd anyagok, és ugye 99,99% -ban a kötések alkotta "tér" teszi ki az anyagot, tehát az anyagot alkotó részecskék minden szempontból elhanyagolhatóak. mi is ugyanúgy energiából állunk, nincs is két anyga közt valós "érintkezés".



2012. dec. 22. 22:02
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
Okok nem free, de tudtommal az izzó csak addig ég, míg a tukrös szóba meg nem telik fénnyel, azután.lekapcsoljak. Mikor megtelt a fenykvantumok elkezdenek sokszorozodni, ahogy azt a.legelső hszben olvasható. Aztán jött egy olyan, hogy.a tükör megelégedni fog. Ha melegszik, vagyis hőt bocsajt ki és közben növekszik az a fotonok száma, akkor valójában valamilyen szintén ingyen jutottunk hozzá a hőenergiához, csak egy.kezdeti löket kellett. Jó, nem vagyok nagy.eszjarasuq, se fizikus vagy ahhoz értő, csak érdekel.a dolog és kovetkeztetek.
2012. dec. 23. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:

Az jó ha következtetsz, csak ne hülyeségeket és ne alapismeretek nélkül :)

Szóval a leírt kísérletben a fényforrást nem kapcsoljuk ki, ez az első bökkenő. Tehát folyamatos energia-betáplálásra van szükség a kísérlethez. Másrészt a fotonok nem sokszorozódnak csak úgy maguktól, ez hülyeség. A fény egy része elnyelődik a tükörben, ami pedig elnyelődött, azt értelemszerűen már nem veri vissza a tükör, vagyis eltűnik a szobából. Viszont a tükörben elnyelődve megnöveli a tükör anyagának (pl. fém, üveg) belső energiáját, amit hőenergiaként kisugároz a tükör (vagy a szobába, vagy a szobán kívülre). Ami fény hővé alakul, az jelenik meg a kísérletben veszteségként.


Egyébként általában mindenhol, minden eszköznél vagy folyamatnál a veszteség jó része hőként sugárzódik szét a környezetbe. Lásd pl. a tévét, azt azért használjuk, hogy műsorokat nézzünk benne, nem azért hogy fűtsük vele a szobát, ennek ellenére hőt is kisugároz (melegszik). Tehát a tévénél mindaz a betáplált energia ami hővé alakul, az veszteség, fölöslegesen növeli a villanyszámlát. De ugyanez jellemző szinte minden dologra, mobiltelefonra, számítógépre, autóra, villanymotorra, villanykörtére, de még rád is amikor tornázol vagy dolgozol vagy futsz és közben kimelegszel.

2012. dec. 23. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 A kérdező kommentje:

"Az anyagot alkotó részecskék esetében igaz az, hogy egy atomon belüli térnek a 99,99%-a üres. Ám ez nem jelenti azt, hogy minden szempontból elhanyagolható lenne, hiszen az atom tömegének a 99,99%-a abban a 0,01%-nyi térrészben koncentrálódik. Az viszont már igazán nem elhanyagolható, épp a sűrűségénél fogva, még ha olyan picike is.

Egy kávéskanálnyi "vegytiszta" neutronnak többmillió tonnányi lehet a tömege."


Igen, ha jól tudom az atommag sűrűsége 10^17 kg/m3


Nem minden szempontból elhanyagolható, de sok szempontból még is.

2012. dec. 23. 08:55
 14/36 A kérdező kommentje:

""ugye ha egy fotont lelassítunk, eltűnik"

MIVAN?

Hogy lassítasz le egy fotont??? ( Meg miért tűnne el) "


Elméletben lassítunk le. Bizonyítékot nem tudok mondani, az egyik tanár mondta az egyetemen.

2012. dec. 23. 08:56
 15/36 A kérdező kommentje:
amúgy alapjába véve a fény egy hullám. Tehát ha elviekben lelassítjuk, el kell tűnnie. Részecske tulajdonsága a sebbesége miatt van.
2012. dec. 23. 11:27
 16/36 anonim ***** válasza:
A fény = energia, és az energiamegmaradás törvénye alapján az energia nem tűnik el csak úgy, tehát a fény sem tűnik el. Ez mellett lelassítani sem lehet (fénysebesség mindig = c), legfeljebb trükközni vele.
2012. dec. 23. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
Egyébként pedig szerintem valamit félreértelmeztél abból amit a tanárod mondott. Ha nincs bizonyíték rá, akkor a dolog legfeljebb hit, vagy jobb esetben hipotézis.
2012. dec. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 A kérdező kommentje:
azt hiszem az elméleti fizikában nincs értelme olyannal dobálózni, hogy erre nincs bizonyíték. Ezek mind elképzelések.
2012. dec. 23. 12:51
 19/36 A kérdező kommentje:

Szerinted hányszor volt olyan, hogy egy biztosnak hitt elméletet, törvényt kidobtak a sunyiba? Talán azt hiszed elértünk a tudomány végére, mindent ismerünk?


Mégegyszer, én nem állítom, hogy biztos hogy így van. Igen, ezek hipotézisek. De majdnem minden az. Pl a newtoni fizika a földön helyt áll. de ha kimegyünk az űrbe, kidobhatjuk a fenébe.

2012. dec. 23. 12:54
 20/36 A kérdező kommentje:

"A fény = energia, és az energiamegmaradás törvénye alapján az energia nem tűnik el csak úgy, tehát a fény sem tűnik el"


Gondolj a hanghullámokra. Mondjuk veszel egy mélynyomót, ami hanghullámokat gerjeszt. Azt elnyeleted valamivel. Mivel mondhatjuk, hogy a hang nem anyagot, hanem energiát szállít, és lelassítjuk valamivel(elnyeletjük) nem tűnik el, hanem átadja az energiáját.

2012. dec. 23. 12:59
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!