Valakinek van kedve egy kis Fizikai agymenéses beszélgetéshez? :D
ugye ha egy fotont lelassítunk, eltűnik. Ezt csak úgy lehet magyarázni, hogy a fény egy hullám, aminek kell egy közeg, amiben mozog. Mondjuk, hogy ez a közeg egy energiamező, ami végül is mindenhol ott van, mert pl mindenhol van gravitációs mező is.
Ha egy minden oldalról tükör szobába felkapcsolunk egy lámpát, majd lekapcsoljuk, hova tűnik a fény? A tükör elviekben visszaveri a fényt. Szerinted mi történne?
anyagok 99,99%-a üres tér. Ezért tulajdonképpen a szilárd anyag illuzió.Ha nem rugaszkodunk is el nagyon, mondhatjuk, hogy ha leülünk a székre, egy energia"halmaz" tart minket, mivel a részecskék közötti kötések nem szilárd anyagok, és ugye 99,99% -ban a kötések alkotta "tér" teszi ki az anyagot, tehát az anyagot alkotó részecskék minden szempontból elhanyagolhatóak. mi is ugyanúgy energiából állunk, nincs is két anyga közt valós "érintkezés".
Tökéletes tükör nincs, valamennyi részét mindig elnyeli a fénynek, így bizonyos idő alatt a teljes kibocsájtott fénymennyiség elnyelődik a tükrökben. Minél jobb fényvisszaverő minőségű tükörből rakod össze a szobát, annál több időbe telik mire az összes, ide-oda pattogó fénysugarat elnyeli. Más kérdés, hogy ezt igazából megfigyelni nem tudnád, mert a fényt csak úgy lehet érzékelni, ha közben el is nyelődik az érzékelőben.
Elvi síkra áttérve, ha tudnál tökéletes tükröket készíteni, és az egész szobát ezzel raknád ki, akkor elméletben a végtelenségig pattogna odabenn a kibocsájtott fénysugár. Ezt azonban megfigyelni nem tudnád, mert az érzékelő amivel érzékelnéd odabenn a fényt, önmaga elnyelné az érzékelt fénysugarat.
Más kérdés, ha olyan fényforrást alkalmaznál, amely nagyobb mennyiségű fényt bocsájt ki, mint amennyit a fényérzékelőd elnyel. Ez esetben jó kérdés, hogy mi történne: elméletileg folyamatosan nőne a szobában lévő fénykvantumok mennyisége, vagyis folyamatosan nőne a szoba energiasűrűsége. Elméletileg bármeddig növelhetnéd, nem tudom, mi lenne a felső határ.
Prsze, mindez csak elvi síkon működik, a gyakorlatban a tükrök sosem 100%-osak, valamennyi fényt elnyelnek, amely a tükör anyagának belső energiáját növeli, ami végeredményben hőként jelenne meg: tehát előbb-utóbb felizzana és elolvadna a tükör.
A székes balhé tiszta, de mit akartál belőle kihozni?
Az anyagot alkotó részecskék esetében igaz az, hogy egy atomon belüli térnek a 99,99%-a üres. Ám ez nem jelenti azt, hogy minden szempontból elhanyagolható lenne, hiszen az atom tömegének a 99,99%-a abban a 0,01%-nyi térrészben koncentrálódik. Az viszont már igazán nem elhanyagolható, épp a sűrűségénél fogva, még ha olyan picike is.
Egy kávéskanálnyi "vegytiszta" neutronnak többmillió tonnányi lehet a tömege.
"ugye ha egy fotont lelassítunk, eltűnik"
MIVAN?
Hogy lassítasz le egy fotont??? ( Meg miért tűnne el)
"a fény egy hullám, aminek kell egy közeg, amiben mozog"
- Nem kell.
Dehogy free, ilyet senki se mondott. Egyébként sem létezik free-energy, ne hagyd magad behülyíteni.
Az egész csak elvi alapú agymenés volt, az energiaforrás pedig a tükrös szobában lévő fényforrás.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!