Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az időutazás ugye elméletben...

Az időutazás ugye elméletben lehetséges. Fénysebességgel, és ugye logikus, hogy a fény fénysebességgel megy. Akkor a fény utazik az időben?

Figyelt kérdés

2012. dec. 18. 21:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
33%
Elméletben vagy egy mercim. Gyakorlatilag egy Fabiával járok. Az időutazás fizikai paradox.
2012. dec. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%

Az időutazás - mint azt már sokan írták - lehetséges, előrefelé. Ennek a sebessége másodpercenként 1 másodperc, de lehet több is.


Visszafelé nem lehetséges.

2012. dec. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nope. A fénysebességnél gyorsabban kellene menni a (visszafele) történő időutazáshoz, viszont egy részecskét erre a sebességre felgyorsítani a relativitáselmélet alapján végtelen sok energiába kerülne, ezért lehetetlen elérni is, nemhogy átlépni.
2012. dec. 19. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Volt már a kérdésed és jó válaszok születtek.

Biztos neked is kiírt párat. Olvasgass.

2012. dec. 19. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A CERN-ben előfordult már, hogy azt hitték, hogy sikerült egy neutrino-t a fénysebességnél gyorsabb sebességre gyorsítani de rájöttek, hogy tévedtek, illetve az egyik mérő hibásodott meg azt hiszem.
2012. dec. 19. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorlatilag minden olyan objektum "utazik az időben", ami bármiféle mozgást végez. Ami elmozdulást végez, az nem csak a térben mozog, hanem a téridőben teszi ezt, erről szól a relativitáselmélet. Az egy más kérdés, hogy ennek csak relatíve nagy sebességkülönbségeknél és/vagy relatíve hosszú időre kivetítve van számottevő jelentősége.
2012. dec. 19. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
A különböző sebességű inerciarendszerek más-más sebességgel haladnak a jövő felé is, de a mi hétköznapi világunkban ezek a különbségek elenyészőek. Viszont ha a fénysebességet minél jobban megközelíted, annál gyorsabban haladsz a jövő felé. Bár ezekből a gyors-lassú kifejezésekből könnyen félreértések adódhatnak, szóval elmondom másképp: Ha te a fénysebesség 99%-ával utazol, és megfigyeled azt a külvilágot (pl. a Földet), amihez képest mozogsz, azt látod, h a külső események felgyorsultak, és számodra másodpercek telnek el, míg "odakinn" mondjuk több ezer év. És annál nagyobb ez a különbség, minél jobban megközelíted a fénysebességet. Elvileg ha pont a fény sebességgel haladnál, akkor a te szempontodból az egész világegyetem időtartama 0 időbe sűrűsödne össze, energetikai szempontokból azonban ez a sebesség nem elérhető. A fény is csak azért tud fénysebességgel haladni, mert nincsen "nyugalmi" tömege, így egy 0 tömegű testet (fotont) nem kerül nagy energiába felgyorsítani a fény sebességére. Elméletileg lehetnek -- sőt tudtommal vannak is -- a fénynél gyorsabban terjedő részecskék, azonban rájuk az jellemző, hogy nem lassulhatnak le a fény sebességére, mert az kerülne végtelen nagy energiába. A részecskék anti-párját úgy írják le tudtommal, mint időben visszafelé haladó részecskék: Náluk lehetséges, hogy a múltba utazzanak. Ha lehetséges lenne az embert részecskeátalakítással a múltba küldeni, majd a múlt egy adott pontján visszaalakítani a részecskéit úgy hogy újra a jövő felé kezdjen utazni (ugyanúgy ahogy mi tesszük), ezen a módon pl. szerintem lehetséges lenne a múltba utazás, kérdés h ez valóban lehetséges-e. Steven Hawkingék szerint nem ismeretes olyan törvény, amely ellenezné a múltba utazást. Az hogy ez egy logikai paradox lenne, szerintem csak az emberi képzeletünk szűkösségét írja le; a kvantumvilágban sok olyan esemény van, amely az emberi elme számára paradoxonnak tűnnek, mégis léteznek.
2012. dec. 19. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Tanulj előbb egyszerűbb dolgokat. Amikor már megértetted őket, továbbléphetsz. Ott még nem tartasz, hogy erről a kérdésről világos magyarázattal szolgálhassunk (igaz, akkor nem is lenne rá szükséged, fel sem tetted volna ezt a kérdést).
2012. dec. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha megérted a relativitáselméletet, akkor tudni fogod a kérdésre a választ. Amúgy előre lehet "utazni", visszafelé nemigazán. A fény csak fénysebességgel képes "menni". A fénynek nincs sajátideje, számára nem telik el idő. De a téridőben a Te nézőpontodból "utazik" valahonnan valahová, és eközben telik el idő, de a fény számára nem telik el idő, akkor sem, ha a Te nézőpontodból millió évekig utazik.
2012. dec. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Athandir válasza:

Ha megnézel egy dokumentumfilmet, vagy elolvasod a régi leveleidet, megnézed a régi fényképeidet, már is visszamentél az időben.

Vákumban igen

amúgy minden minden időutazó, még a gondolat is...

2012. dec. 21. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!