Vannak-e ma is olyan nagy koponyák, mint "Tesla, Edison, Einstein" voltak anno? Ha igen, kik Ők és miért nem hallunk róluk?
Kik ők? Halottak.
Tesláról is csak annyit tud a nagyközönség hogy egy két dolgot feltalált pl a vezetékes váltóáramú energiaszolgáltatást. Közbe már 100 éve megépítette a mainál korszerűbb mobiltelekommunikációt ,majd a vezeték nélküli energiaszolgáltatást. Vagyis ilyeneket titkolnak évszázadokon át ,kizártnak tartom hogy egy mai ilyen kaliberű géniuszról akárcsak halljunk. Lehet hogy 500 év mulva kiderül valami.
"már 100 éve megépítette a mainál korszerűbb mobiltelekommunikációt"
Mit épített meg?
"már 100 éve megépítette a mainál korszerűbb mobiltelekommunikációt"
Nem volt még trazisztor se!Mi a lófarkából építette volna meg?
Még mielőtt mindenki csak Teslázna, leírok pár dolgot amit megfigyeltem.
Hawking, Penrose és társai ugyan igen kiváló ismeretterjesztő műveket írtak, de a tudományos munkásságuk korántsem olyan fontos, hogy pl Einstein mellé írandóak legyenek a nagykoponyasági listán.
Akiket fizikus ismerőseim tisztelnek és munkásságukat kiemelkedőnek tartják (bár ettől még nem feltétlen Einstein szintű koponyák), az pl W. Ketterle és Eric Cornell (csapdázott gázokban csináltak Bose-Einstein kondenzátumot), ki szokták még emelni talán Barabási-Albert Lászlót (hálózatkutatás), és pl a tavalyi Nobel-díjas grafénos fickókat (hopp, elfelejtettem a nevüket).
Kettő dolgot kell szerintem megérteni:
1., a tudomány iparosodott, egyfajta versenyfutás lett (ki publikál többet, gyorsabban, stb.) emiatt még ha valaki extrém okos is, nem olyan könnyű kiemelkednie mint pl egy Darwinnak, Newtonnak. Ráadásul akkora horderővel nem is lehet a mai modern tudománnyal szembemenni, mint egy Einstein tette.
2., az igazi "nagykoponyák" nem a médiában találhatóak manapság, legalábbis elenyésző számban. Emellett persze nem elhanyagolandó az ismeretterjesztő művek fontossága, csak ez nem analóg azzal amit a tudományban "nagykoponyaságnak" tekinthetünk.
Igen ő már rég olyan telefont csinált ami veri ezt a szutykot, az ő rádióhullámai a longitudinális tulajdonságra ültek és akadálytalanul átmentek mindenen olyan sebességgel hogy az egyidejűnek mondható az adóval ezer km ekre is.
Oroszok is megcsinálták ne aggódjatok csak valami más elvel torziós hullámokkal.
Ezek a Hawking bohócok meg semmivel nem szolgálták a földet ,az hogy elmélkedem az univerzum működésén az nem találmány és az sem hogy triilárdokért részecskéket ütköztetünk, nézd meg a környezeted napi 8 10 órát dolgozol és közben 100 éves elven működik a közlekedés, energiaszolgáltatás minden. Még ez az internet is katonai célokra lett kifejlesztve csak eljárt felette az idő amúgy még ma sem tudnánk mi az a szgép .Érdemileg ma nem léteznek nagy koponyák mert mind el vannak hallgattatva.
Ma a tudós feltaláló addig fogalom amíg kiszolgálja a rendszerfenntartókat ezért is nem olyan találmányok születnek amik hajszálnyit is könnyítenének az emberiségen csak kizárólag olyanok amik fenntartják a kapitalista kizsákmányoló banki diktatúrát, szép csillogó díszdobozban. Ezt cáfolja meg valaki.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!