Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Csillagászok segitség Celestro...

Csillagászok segitség Celestron PowerSeeker 60 vs Celestron Firstscope 76?

Figyelt kérdés
Hold a célpont meg esetleg a Jupiter és holdjai melyikben lehet szebb?
2012. nov. 4. 19:17
 1/5 anonim ***** válasza:

A másodiknak nagyobb az átmérője, úgyhogy az szebb képet ad elvileg, de a 300 mm-es fúkusztávval nem lehet túl nagy nagyítást elérni. Ugye azt tudod, hogy egy távcső alltal nyújtott elméleti max nagyítás az a tárgylencse (vagy a főtükör, ha tükrös(newton) távcsőről van szó) mm-ben vett átmérőjének kétszerese. Tehát a Celestron PowerSeeker 60-nak 120x, a másiknak pedig 152x. Én talán inkább a másodikat venném a nagyobb átmérő miatt, meg azért mert az tükrös (reflektor) távcső és azok álltalában mentesek a színezési hibáktól, ami a lencsés távcsöveknél szokot bekövetkezni(egyik oldalt kék, a másikon piros). A Holdra szerintem elég a 75x nagyítás, de a Jupiterből részletek biztos nem fognak látszódni. Csak egy fényes korong lesz mellette meg a holdjai szép sorjában. Ha mégis nagyobb nagyítást akarsz, akkor vehetsz rá utólag barlow lencsét is. Remélem érthető voltam :)

Itt olvasgass, ez hasznos: [link]

2012. nov. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Akkor szerinted érdemesebb volna egy celestron Firstcopet venni? :) [link]
2012. nov. 5. 21:36
 3/5 tsirche ***** válasza:

Kicsit közhelyes a tanácsom, de ne áruházi távcsövet vegyél! (Még ha a Celestron egy használható márka is). Pl. a fentebb említett Makszutovnál értenek is hozzá, inkább tudnak ajánlani az igényekhez megfelelő távcsövet, kiegészítőket. A karbantartásról nem is beszélve (a tükrös cső jusztírozása például...)


Mondjuk abban én is egyetértek, hogy az említett két tubussal sok mindent nem fogsz látni, lehet egy binokulárral többre mennél már akkor.

2012. nov. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia! Első vagyok, és tényleg igaza van az előzőnek, hogy nem sokat fogsz vele látni. Hogyha megmondod mennyit tudnál rá költeni, akkor lehet, hogy tudnék ajánlani valami jobbat.
2012. nov. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Na mivan, megfeledkeztél a kérdésről? :D
2012. nov. 10. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!