Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért mondják az emberre,...

Ozmium42 kérdése:

Miért mondják az emberre, hogy az evolúció csúcsa?

Figyelt kérdés
Nem igaz ez minden jelenleg élő fajra? Mi a szempont egyáltalán?
2012. okt. 26. 00:21
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
54%
ez most egy kérdés, vagy csak visszamondod amit az iskolában tanítottak?
2012. okt. 26. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Elterjedt az összes földrészen, a legszélsőségesebb körülményekhez képes alkalmazkodni. Képességei páratlanok, akár el is hagyhatja magát a Földet. Képes a saját fejlődését is irányítani.
2012. okt. 26. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
94%

"Nem igaz ez minden jelenleg élő fajra?"

De igen. Minden jelenleg élő faj a maga környezetében a csúcsot képviseli, mivel életben tud maradni. Az ember annyiból különleges, hogy extrém módon képes formálni a környezetét az igényeihez, és kellően egoista, hogy olyat állítson, hogy ő a csúcs. :)


Amúgy szerintem a "csúcs" kifejezés eleve marhaság, mivel az evolúciónak nincs egy kitüntetett csúcsa. Van egy jelenleg sikeres halmaza a fajoknak, amiben mi is benne vagyunk. Ezek evolúciós szempontból egyenrangúak, és függnek is egymástól.

2012. okt. 26. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
91%

Biológiában nem beszélünk ilyenről. Egy tudós se fog ilyet állítani, ez leginkább az átlagember szövege.


Az evolúciónak nincsen célja, se iránya, így csúcsa sincs. Az evolúció arról szól, hogy az adott környezetben életképes maradjon a faj (vagy kipusztul).

2012. okt. 26. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
53%
A kategória nem igazán lett eltalálva, mert ez csak egy szófordulat, így inkább nyelvi kérdés. Hogy honnan származik, azt nem tudom, de az evolúció általános félreértése az alapja.
2012. okt. 26. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
72%

Nagyon egyet kell értsek Sir Butcher-rel. Az evolúció a folyamatos változásról, a változó körülményekhez történő folyamatos alkalmazkodásról szól, ezért értelmetlen azt mondani, hogy bármelyik élőlény az evolúció csúcsa lenne.


Noha az ember sok mindenben egyedülálló, biológiai szempontból semmivel sem különb mint akármelyik másik állatfaj.

2012. okt. 26. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 Tom Benko ***** válasza:
71%
Mert nem értik az evolúciót.
2012. okt. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

"ez most egy kérdés, vagy csak visszamondod amit az iskolában tanítottak?"


Csodálom, hogy ezt a "választ" 100%-ra pontozták.


Nem az anyagot mondtam fel, ismerem az evolúciót, csak itt gyk-n egy beírás ihlette a kérdést, ami pedig maga is egy idézet volt valahonnan. Azért is kérdezem, mert nekem is ellentmondásos. Rendben, ha az lenne az evolúció célja, hogy ki tud hamarabb űrhajót építeni, akkor aláírom, hogy az ember a csúcs. Csakhogy ez marhaság. Ugyanúgy lehetne mondani, hogy mikroorganizmusok olyan helyeken is elterjedtek, mégpedig nagyságrendekkel nagyobb számban, mint az ember, ahol mi nem. Jobban ellenállnak a hőnek, a radioaktivitásnak, rövid időn belül alkalmazkodnak az antibiotikumokra, sokkal többen vannak stb.

2012. okt. 26. 15:35
 9/20 anonim ***** válasza:
0%

"Csakhogy ez marhaság."


Látod, csak jól éreztem. Nem kérdeztél, hanem okítottál. Nem is értem ezt a 7-8 másik válaszadót, sztem számukra is egyértelmű hogy te csak egy gondolatot reklámozol itt, de azért ők is visszhangozták utánad ugyanazt. :S

2012. okt. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Van saját álláspontom, ez nem hiszem, hogy bűn. Ha meg tudsz győzni róla, hogy evolúciós szempontból az mérvadó, hogy ki tudunk jutni az űrbe (közvetett módon), akkor rendben, és itt a lehetőség. Az evolúcióban csak úgy lehet rangsorolni fajokat, hogy "korábbi" és "későbbi", de egy időben élő fajok között nincs semmi értelme. Ezért is kérdeztem, hogy egyáltalán mi a szempont? Nagyot mondani mindenre lehet, bizonyos szempontokból más állatok, sőt növények lekörözik az embert.
2012. okt. 26. 16:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!