Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A világűrben nincs összefüggés...

A világűrben nincs összefüggés a csillagok, bolygók stb. között, mert túl messze vannak egymástól?

Figyelt kérdés
Szerintem kell hogy legyen összefüggés mert minden energia hullámokból áll még én is.Akkor pedig a Földre is hatniuk kell.
2009. júl. 31. 20:30
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

A világegyetemben minden dolog mindennel összefügg: gravitációs, elektromágneses hatást fejtenek ki egymásra. Ez a hatás azonban nem azonnali, hanem fénysebességgel terjed. Ezért aztán előfordulhat olyan is, hogy valami távoli vidékről a világegyetem tágulása miatt többé már soha nem ér el ide az a hatás.

A másik az, hogy ez a hatás többnyire a távolság négyzetével fordítva csökken: tehát JELENTŐS hatást távolról csak a Hold és a Nap fejt ki rád.

Pl. a Naprendszer ugye kering a Tejútrendszer középpontja körül - nem tudom, hány 100 milliárd év alatt tenne meg egy fordulatot (a keletkezése óta még nem volt egy teljes fordulat).

2009. aug. 2. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

OFF

Az előző válaszolónak: a Naprendszerünk kb. 200 millió év alatt kerüli meg a galaxisunk középpontját, vagyis a Föld keletkezése (kb.: 4,6 milliárd év) már 23 "fordulat" volt.

ON


Természetesen minden égitest hat minden másikra. A gravitáció és az elektromágneses kölcsönhatás végtelen hatótávolságú.

2009. aug. 2. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Az utolsó vagyok: egy szó kimaradt: "a Föld keletkezése óta"
2009. aug. 2. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Húú ez tök érdekes szóval ezzel a képlettel számolhatok is!A bolygókkal meg napokkal az a baj nincs eldöntve hogy élőlények vagy élettelen anyag halmazok-e.Szóval ha élnek hatással a gondolataik is lehetnének egymásra.Akkor ehhez érzékszervek kellenek.Huhh ez bonyolult és ismeretlen!
2009. aug. 6. 23:01
 15/15 Lakatos István ***** válasza:
Ha az élőlények gondolatai hatással vannak egymásra, akkor rád is hatással lennének az én gondolataim, és nem hinnéd, hogy a csillagok és bolygók élőlények.
2009. aug. 7. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!