Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A világűrben nincs összefüggés...

A világűrben nincs összefüggés a csillagok, bolygók stb. között, mert túl messze vannak egymástól?

Figyelt kérdés
Szerintem kell hogy legyen összefüggés mert minden energia hullámokból áll még én is.Akkor pedig a Földre is hatniuk kell.
2009. júl. 31. 20:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
21%
minden mindennel összefüggésben van
2009. júl. 31. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
43%

Hogy érted ezt az "összefüggést"?


Amúgy vannak köztük kölcsönhatások, pl. itt a Földön éjjel látjuk a csillagokat, azaz ideér a fényük.

2009. júl. 31. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
89%
Ha nem tartasz még ott a tanulmányaidban, majd fogod tanulni: természetesen van összefüggés közöttük. ... és a Földre is hatással vannak :)
2009. júl. 31. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
0%

Attól tartok, hogy ez nem a természettudományok rovatba kellett volna íródjon, hanem az "okkult szarok" rovatba.


Tehát tisztázd a kérdésed, vagy ne szennyezd itt az asztrológiával a tudomány rovatot.

2009. júl. 31. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
25%
Hát ha te hullámonból állsz, az legalább is meglepö...
2009. júl. 31. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Lakatos István ***** válasza:
100%

Egy égitest a másik égitestre leginkább a gravitációjával gyakorol hatást. Ha van egy négyjegyű függvénytáblázatod, akkor abban van egy képlet, ami megadja, hogy mekkora tömeg mekkora vonzóerőt fejt ki adott távolságra.


Kellemes számolgatást!


Utóirat1:nagyon kicsi szám fog kijönni, még ha a legközelebbi Alfa Centauri csillaggal számolsz is

Utóirat2: Ha nem találod a képletet, akkor írj, majd segítek.

2009. júl. 31. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

gravitációs állandó szor egyik tömeg szor másk tömeg törve távolság négyzet.

Remélem jól emlékszem... :)

2009. júl. 31. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Lakatos István ***** válasza:

Jól :-)

De meg akartam hagyni a felfedezés örömét a kérdezőnek :-)

2009. aug. 1. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
+ "ismeretlen" erők, létsikok, dimenziók.
2009. aug. 1. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Lakatos István ***** válasza:

"+ "ismeretlen" erők, létsikok, dimenziók."

amit nem ismersz, annak a létezését sem ismered.

Aminek a létezése nem bizonyított, annak a hatása sem mérhető/számolható. Tehát e helyett a válasz helyett azt is írhattad volna, hogy "nem tudom". Őszintébb lett volna, és kevésbé fellengzős.

2009. aug. 1. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!