Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mitől függ, hogy másképp...

Mitől függ, hogy másképp reagál a szervezetünk a vérvételre? Ha gyakran vesznek valakitől aki nem bírja, akkor az hozzászokik, vagy inkább legyengül?

Figyelt kérdés
2009. júl. 24. 18:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez az egész pszichológia.

Attól a néhány ml vérveszteségtől fizikai baja senkinek nem lehet, az annyira kevés.

Fájdalom pedig sem vérvételnél, sem véradásnál nincs. A picur tűszúrást nem nevezném fájdalomnak.

2009. júl. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Engem csikiz a vérvétel.. egyszer volt hogy 7db kis üvegcsét kellett megölteni, akkor kicsit néztem :D de akkor is enyhén csikizett :D
2009. júl. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Hú én első előtt iszonyúan rettegtem, tökre ki is zöldültem.. aztán alig éreztem meg a szurit, mondom "ettől paráztam úgy!?" .. azóta 3havonta kell járnom és fájdalmasabbnak érzem őket, mint az első volt. Szerintem azzal magyarázható hogy a félelem adrenalint termel, aminek fájdalomcsillapító hatása van. Így ha félsz akkor nem fáj, ha nem félsz akkor biza fáj :D
2009. júl. 26. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Érdekes, köszi a válaszokat :D
2009. júl. 28. 21:25
 5/7 anonim ***** válasza:

A vérből a folyadék részét nagyon hamar pótolod: gyakorlailag az a tea, amit utána megiszol, már pótolja.

A vér többi összetevője: a vérlemezkék, a vörös vértestek - na, az pótlódik nehezebben. De 6 hónap arra is elég.


Nem tudom, hogy ha ezt sokszor teszed meg, az ront a helyzeten, vagy megedz... ez biztos a táplálkozástól és lelki tényezőktől is függ.

2009. júl. 28. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem hozzászokik.

Nem gyengül le, mert annyit nem vesznek.

Hanem hozzászokik pszichésen, gondolatilag, stb, nem fog félni tőle, menni fog minden simán.

2009. júl. 29. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

EGY vérvételtől természetes, hogy nem gyengül le: az úgy van méretezve, azért nem vesznek többet. De a 6 hónapot nem véletlenül kell kivárni!

Kórházban előfordul, hogy valakitől sokszor vesznek vért (vizsgálatra) - ilyenkor vért kell neki adni - annak ellenére, hogy pl. nem vérveszteség miatt került kórházba.

2009. júl. 29. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!