Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A levegő 78%-a nitrogén, a...

A levegő 78%-a nitrogén, a szervezetünk mit kezd vele?

Figyelt kérdés
Az oxigént ugye hasznosítja a szervezet, de a nitrogénnel mi lesz?
2010. máj. 28. 15:43
 1/9 anonim ***** válasza:

semmi.

kijön.

2010. máj. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
46%

Pl. Búvárkodásnál keszonbetegséget kaphatsz a véredben keletkező nitrogéntől.


Egyébként valamennyit felhasznál belőle a szervezeted úgy tudom.

2010. máj. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
eléggé inert gáz, szal be-ki megy, de más nem igazán történik vele. Reakcióba is nehéz hozni a molekuláris N2-őt, 3x kovalens kötéssel(magas hőm).
2010. máj. 28. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"Búvárkodásnál keszonbetegséget kaphatsz a véredben keletkező nitrogéntől."


keletkezni nem keletkezik...

keszonbetegség: [link]

mélységi mámor: [link]


"Egyébként valamennyit felhasznál belőle a szervezeted úgy tudom."

semennyit. a nitrogén molekula kémiailag majdnem olyan stabil, mintha nemesgáz lenne.

2010. máj. 28. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Esküdni mertem volna, hogy nitrogénbuborékot írtam, nem csak simán nitrogént.


Na akkor megszületett a válasz. Alapból semmit, de bizonyos körülmények közt megöl vele.

2010. máj. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Arra gondoltam, hogy a szervezet figyelmen kívül hagyja és csak átmegy rajta. Csak furcsa nekem, hogy a szervezet sehogy sem reagál rá.
2010. máj. 28. 16:38
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Azt értened kell, hogy a szervezet az egy nagy kémiai reaktor. Azzal reagál, ami kémiailag képes reagálni, a többi dologgal nem. De azért tudnod kell, hogy a szervezetnek jó, hogy ennyi a nitrogén:


- Mivel a nitrogén nem reagál, így nem kell semmilyen rendszert kidolgoznia a szervezetnek ahhoz, hogy a nitrogénszintet kézben tartsa. MOst képzeld el, ha a vérnek nem csak az oxigén és széndioxidszintet kellene folyton beállítgatnia (ahogy teszi is), hanem a ntrogénét is.


- A túl magas oxigénszint és a túl magas széndioxid szint is káros lenne. Valamivel ki kell tölteni azt a 70-80 %-nyi "lyukat", amire egy nem reagáló gáz a legjobb.

2010. máj. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi.Utolsónak, meggyőztél, logikus amit írsz. :)
2010. máj. 28. 19:16
 9/9 anonim ***** válasza:
Nitrogén oldódása rosszabb vízben, mint az oxigéné, tehát semmit. Egyébként keszonbetegség azért alakul ki, mert nagy nyomás alatt megnő a nitrogén oldódása vérben, és ha hirtelen jön az emberke a felszínre, akkor a nitrogén kiválik a vérből, és buborékot képez, és meghal az emberke.
2010. máj. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!