Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A gondom a következő lenne:...

A gondom a következő lenne: az egyik elmélet ugye a pólusváltás, ami szerintem és Lukács Béla szerint is ( egy elég neves geo-, illetve asztrofizikus ) ennek "mindössze" annyi következménye lenne, hogy a magnetoszféra összeomlik. Igaz lehet ez?

Figyelt kérdés

Az utolsó kérdést csak azért írtam, hogy a Gyakori elfogadja.

Viszont belekezdtem egy dokumentumfilmbe is, ahol viszont Harward vagy nem is tudom melyik egyetem geológusa azt állítja, hogy a kontinensek is elmozdulnának, és megnövekedne a geológiai aktivitás ... De nekem ez fura ...

A földmágnesességet a külső magban folyó áramlások okozzák, míg a geológiai aktivitást az asztenoszféra ...

Szóval nem igazán értem, hogy melyik elmélet igaz, de én őszintén megmondva Lukács Béláéban jobban hiszek, mert valahogy a másodikban nem értem az összefüggést.

Valaki cáfoljon vagy erősítsen meg!



2012. aug. 22. 15:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Én sem értem, de azt el tudom képzelni, hogy a növekvő aktivitást nem a mágneses tér gyengülése okozná, hanem az azt kiváltó maganyag áramlási változásai. Ha kis mértékben is, de ez kihathat a köpeny anyagára is. Szóval a kapcsolat közvetett.
2012. aug. 22. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Valami ilyesmire gondoltam én is :D

Azt még el is fogadná az ember, hogy kicsit növekszik az aktivitás, de azért azt, hogy a kontinensek el fognak mozdulni azért ez nekem nagyon fura.

2012. aug. 22. 17:42
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha fel is gyorsulna a lemezek mozgása, akkor sem lenne érezhető. Talán műszerekkel lenne mérhető. :)
2012. aug. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nagyobb veszélynek érzem a napszél elleni védelem hiányát.
2012. aug. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ja, a napszél miatt kellene inkább parázni, a kontinensekkel nem lesz semmi. A mágneses mező a külső magban generálódik, a kéreg pedig a köpenyen úszik, tehát mondhatni nem sok köze van a két dolognak egymáshoz. Viszont ha erősebb napkitörés talál el minket mikor védtelenek vagyunk, akkor az gyorsan megbontja az ózonréteget, ezután pedig szabad az út a káros UV sugárzás, és a gyorsan mozgó részecskék előtt... Mindent összevetve, ha ilyent kapunk az arcunkba, akkor az minden kétséges kizárólag meleg helyzet lesz...
2012. aug. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!