Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi történik az élőszervezettel...

Mi történik az élőszervezettel a világűrben szkafander nélkűl?

Figyelt kérdés
Életben lehet-e maradni, akár 1 másodpercig is?esetleg erről valami cikk? Olvastam régen elveszett orosz kozmonautákról, akik még ma is keringhetnek a semmiben.

2012. aug. 21. 16:00
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
29%
Én azt olvastam még régebben,hogy szkafander nélkül az ember egyszerűen felrobban az űrben,a hirtelen nyomáscsökkenés miatt,mivel az űrben egyáltalán nincs is nyomás,légüres térről beszélünk.Ugyanez történik akkor is,amikor például egy mélytengeri halat felhozol a felszín közelébe,aztán szabadjára engeded.A hirtelen nyomáscsökkenés miatt még egy másodperced sincs,egyszerűen szétrobbansz.
2012. aug. 21. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
22%
Ha az űrruhája kiszakad az űrhajósnak pár percig még életben tud maradni légüres térben is, de kis idő múlva a nyomástól összenyomódik a tüdeje és meghal. (legalábbis én így tudom) Egyébként hol olvastál erről?
2012. aug. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
28%
Én is úgy tudom, hogy szétrobban az emböcke a világűrben, mivel nincs nyomás ami összetartsa.
2012. aug. 21. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Hát ha így van akkor már sajnos nem nagyon keringenek sehol sem.....Meg tudnád mutatni hol olvastad?
2012. aug. 21. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Hát... Ha jó pályára lőtték ki őket, nem túl közel a Földhöz, hogy a légkör szétégesse őket meg egyebek, akkor továbbra is keringenek az űrben. Igaz, halottak, és a testük nincs már túl jó állapotban.


Amúgy egyes spórák és primitív élőlények elvileg túl tudják élni a világűrt...

[link]

2012. aug. 21. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
35%
Szerintem megfagynának és keringenének tovább a világűrben.
2012. aug. 21. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha az emberi testről van szó, akkor pár percig életben maradhat, de másodpercek után elveszti az eszméletét. Nem robban fel, mert elég rugalmas hozzá az emberi test. (1 atm különbségről beszélünk, a mélytengeri halakat akár több tíz atm nyomáskülönbség éri.) A vér és egyéb testnedvek megforrnak, de a belsőbb régiókban nem feltétlenül, éppen a test rugalmassága miatt. Viszont a levegő egyből kiszalad a tüdőből.


Egy link a témáról:

[link]

2012. aug. 21. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
7%

Azért van különbség 10-1 ATM és 1-0 ATM nyomás között. A nyomás teljes hiánya drasztikus.

Anno erről láttam is egy cikket, lufivan demonstrálták, mi történik, ha hirtelen megszűnne a nyomás. PUKK! Csak hogy az emberi test a töredékét se bírná ki, mint a lufi...

2012. aug. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
90%

"Azért van különbség 10-1 ATM és 1-0 ATM nyomás között."


Az egyik 9, a másik 1 atm különbség.

Szerinted egy lufi erősebb, mint az emberi test? :)


Amúgy volt már ilyen baleset, egy tudós került véletlenül hirtelen vákuumba egy kamrában. Másodpercek alatt elájult, és az utolsó dolog amit érzett, az volt, hogy forr a nyála. Csak dekompresszió után tudták kinyitni az ajtót, legalább egy percig volt bent (de fél perc sem lenne kevés), és túlélte. Nem volt jó bőrben, de élt.

2012. aug. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Nem erősebb, de a nyomásváltozást ezerszer jobban bírja. Még ha nem is robbansz szét (mint ahogy szétrobbansz), szerinted meddig fogja bírni pl. a tüdőd?

Hogy odakint hideg van, az meg már más tészta.

2012. aug. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!