Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Melyik a nehezebb a matek...

Melyik a nehezebb a matek vagy a fizika?

Figyelt kérdés
2012. aug. 18. 06:33
 1/8 anonim ***** válasza:
52%

Kinek?

Nekem a fizika... Legtöbb embernek szerintem inkább fordítva.

2012. aug. 18. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
5%
Nem kérdés, hogy a matek! Vannak olyan fizikusok, akik hülyék matekból(pl.: Einstein), de a matematikusok közül nincs olyan aki nem tudná a fizikát is! :)
2012. aug. 18. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez emberfüggő, viszont kétlem, hogy a matematikusok is tudnák a fizikát, olyan mélységben, mint egy fizikus.

Ez persze fordítva is igaz, gondoljunk csak a matematikának a szigorúan elvont, elméleti részeire.

2012. aug. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A fizika lényegében alkalmazott matematika, az elméleti fizika meg ezek a brutálabb fizika (mint relativitáselmélet és társai) aztán meg végképp igen komoly matek.


----------------

"Vannak olyan fizikusok, akik hülyék matekból(pl.: Einstein),"


elterjedt tévhit, de Einstein nem volt hülye matekból - nem volt matematikus, de nem volt hülye belőle - elég komoly matekot használt azért ahhoz.


"de a matematikusok közül nincs olyan aki nem tudná a fizikát is! :)"


akkor csak csendben, félve teszem fel a kezemet, mint élő példa, hogy de. Mondjuk nem is azzal foglalkozok, és igaziból már a középiskolás fizikával is már igencsak bajban lennék, ha belekérdeznének.

De ha foglalkoznék is vele, az ilyen durva fizikával akkor is eléggé bajban lennék, mert szimplán olyan matekot használ, ami az én érdeklődési területemtől igencsak távol áll.

Na persze ennek mentén, hogy a matematikus sem tudja az egész matematikát, azért megemlíthetjük, hogy annak ugyanúgy nincs értelme, hogy valaki tudná a fizikát, szóval már az alap állítás nem igazán értelmes.

2012. aug. 19. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
a fizika könnyebb mint a matek logikus gondolkodás igénybevételének szempontjából.
2012. aug. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Melyik a nehezebb, a 100 m-es síkfutás vagy a Paganini etűdök előadása hegedűn? Igazából az alkotás mindkét területen sok munkával jár. Ráadásul a matematika és a fizika bizonyos értelemben, szigorúan nem episztemológiailag, sokkal inkább a gyakorlatukban, közel állnak egymáshoz. A fizika kérdései és fogalomalkotásai sokszor motiváják a matematika egyes területeit, és viszont, a matematika fogalomalkotásai is motiválják a fizikai elméletek felállítását, vagy a centrális fogalmak megtalálását. Az elméleti fizika képét mindig nagyon erősen meghatározza a kor matematikai divatja. De talán integrálszámítás sem igazán lenne a XVII. század fizikája nélkül. Hogy az elméleti fizikát mennyire meghatározza a kor matematikája, jól mutatja a Riemann-Weber-féle klasszikus alapmű. Ennek az újjabb kiadásaiban, ami magyarul igazából Frank-Mises: A mechanika és a fizika integrál és differenciálegyenletei ismert, a szerkesztő az előszóban elég jó képet ad a két tudomány kapcsolatáról. Jellemző, hogy a kiadás, amit már saját néven jegyeztek, a XX. század elejének absztrakt algebrai forradalmát még kevésbé veszi figyelembe. Ez a fáziskésé napjainkban is megvan a két tudományok között. Az új algebrista és az új topológiai szemlélet többek közt Dirac munkásságával került az elméleti fizika fősodrába. Érdekes Shafarevich Algebrája is a modern elméleti fizikával kapcsolatban.
2012. aug. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Emberenként változó.

persze,ameddig csak mese a fizika,hogy geocentrikus világkép,meg közlekedőedények tulajdonságai,addig nincs is sok köze a matekhoz.De később,ha nem érted a matekot a fizika sem fog 100%-ig menni,mert idő után komoly számításokat is kell végezni,az meg matek nélkül nem igazán megy.Szóval nem árt értenie annak a matekot aki a fizikát szeretné megérteni.Szerintem a matek valamivel nehezebb bár én mind a kettőt nagyon szeretem.

2012. aug. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
középszintű fizika érettségihez tudni kell szorozni, osztani, összeadni, kivonni. és logikusan értelmezni a feladatszöveget. (meg ugye bemagolni a képleteket, de oda elég 80 iq is)
2012. aug. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!