Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Akik értenek az űrkutatáshoz,...

Akik értenek az űrkutatáshoz, megválaszolnák pár kérdésem?

Figyelt kérdés

1, A Hubble űrtávcső jelenleg hol jár? Elhagyta/el fogja valaha hagyni a Tejútrendszert vagy nem?

2, A világűr tudtommal galaxisokból áll. De mi van két galaxis között? Ha lenne rá technológia, és ki tudnánk menni a Tejútrendszer és az Andromeda-galaxis közé, ott a tökéletes semmi lenne? Vagy keringnek elvétve is csillagok, egyéb anyagok, amik nem tartoznak egy galaxishoz sem?

3, A galaxisok forognak? Ha jól tudom, minden galaxis közepén fekete lyuk van, elképzelhető, hogy az forgatja a galaxisokat?

4, A 3. kérdésre hivatkozva, miért van az, hogy a fekete lyukak nem emésztik fel a galaxisokat? Ha jól tudom, ami a közelükbe kerül, "semmivé" lesz, eltűnik...


Köszönöm!



2012. aug. 8. 14:48
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Egyébként a Naprendszer síkjában keringő finom por, ami sokkal sűrűbb, mint a galaxisok közötti anyag, még az is éppen csak hogy megjelenik hosszú expozíciós idejű fotókon, ahogy visszaveri a Nap fényét. Ezt hívják állatövi fénynek.
2012. aug. 8. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

1. Föld körüli pályán mozog. Nem hagyta el, és nem is fogja.

2. Elvétve akad hidrogén és hélium, de többnyire vákuum, de ez sem tökélesen üres tér, mert Hawking óta tudjuk hogy a vákuum is vibrál, részecskepárok keletkeznek, majd semmisitik meg egymást.

3. A galaxisok forognak saját tengelyük körül. Nem minden galaxis közepén van fekete lyuk, de minden esetben a középpontban összpontosuló tömegvonzás miatt forognak a galaxisok.

4. A körülöttük nagy sebességgel keringő gázfelhőket elnyelik, de aminek elég energiája van a centripetális erő fenntartásához és távolabb van az eseményhorizonttól, az leküzdve a fekete lyuk gravitációját csak szimplán kering körülötte.

2012. aug. 9. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

1: a Voyager szonda nemrég hagyta el a Naprendszert. Ez azt jelenti, hogy a Nap még ugyan vonzza - de már a csillagközi áramlatok hatása nagyobb, mint a napszél hatása. Egész érdekes dolgokat derít ki ezekről a csillagközi áramlatokról, amelyekről idáig alig tudtunk valamit.


2: a galaxisok közötti tér felépítése nagyjából olyan, mint a szappanhab. A galaxisok felelnek meg a buborékok falának - és közöttük elképesztően hatalmas, üres területek vannak. Ez az ősrobbanás miatti felfúvódás miatt van így: a világunk úgy fúvódott fel, mint ahogy a szappanhab szokott. A galaxisok között, ha nézelődnénk, akkor majdnem koromfekete lenne az égbolt: általában csak az egyes galaxisokat látnánk, ahogy ma is (távcső nélkül csak kis pont - olyan, mint egy csillag).


Természetesen kering mindenféle anyag a galaxisok között is (atomtól fekete lyuk nagyságig bármi) - de ez olyan hatalmas terület, hogy ha nem mellette állsz, nem nagyon látod, akármi is az.


3: Igen, a galaxisok forognak, de nem minden megy egy irányba bennük. A többség közepén fekete lyuk is van, de ez kevés az egész galaxis egyben tartásához. Ehhez még kell a sötét anyag is, amit nemrég fedeztek fel.

A galaxisokat nem forgatja semmi, de ami nem forgott (keringett) bennük, az már belezuhant valahova.


4: A fekete lyuk a vonzás tekintetében ugyanolyan égitest, mint a többi. Lehet körülötte keringeni 10 milliárd éven keresztül, ha nem vagyunk túl közel.

Ami pedig belekerül, az nem tűnik el, hanem felbomlik elemi (atomnál sokkal kisebb) részekre.

2012. aug. 20. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!