Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az egyetemi biológusi képzéshe...

Az egyetemi biológusi képzéshez mindenképp szükséges a kémia/ minden biológus képzésen tanítanak kémiát?

Figyelt kérdés

2012. aug. 5. 13:08
 1/6 anonim ***** válasza:
A felvételihez nem tudom, kell-e, ezt egyeteme válogatja, de tanulni fogsz szerves és szervetlen kémiát is. Enélkül elég nehéz a sejtbiológia, de a néha a növénytan is.
2012. aug. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A felvételihez azt hiszem nem kell, de nem tudom biztosan.

Viszont az egyetemen kell tanulni elég rendesen, általános kémia, szerves kémia, biokémia, műszeres analitika és néha még fizikai kémia is. Általános-, szerves- és biokémiát biztosan kell tanulni mindenhol, szerintem műszeres analitikát is, de a fizkémben egyáltalán nem vagyok biztos.

A kémiai ismeretek szükségesek az élőlényekben lejátszódó folyamatok megértéséhez.


Például kémiai ismeretek nélkül, igen nehezen lehetne felfogni a fotoszintézis folyamatait. Nem is beszélve a különböző mikrobiális erjedésekről.

2012. aug. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Felvételihez nem kell, még csak biológia érettségi sem. Az már más dolog, hogy nem árt, mert egy biológia szakon, legalábbis normálisabb helyen (ELTE, SZTE) azért van kémia. Fizikai, szerves, szervetlen, analitikai, biokémia.
2012. aug. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A kémiai ismeretek fontossága abszolut. Mégis, mit csinál ma egy végzett biológus? A legtöbb biológus eleve a biokémia, sejtbiológia területén talál állást, ahol a kémia több, mint esszenciális. (bár sokan-egyre többen nem jók kémiából, aminek én örülök, mert jó az, ha csapnivaló a konkurencia :-)


A végzett biológusok egy jelentős része pedig bioanalitikát csinál klinikákon, amihez elvileg nem szükséges kémia... de ennyi erővel szallag mellé is mehet a paraszt.


És akkor lesz egy töredék biológus, akik nemzetiparkokban kapnak melót, nekik nem kell... De több évfolyamból se ismerek ilyet. Az sokkal jellemzőbb, hogy rendszertanásznak indul valaki, aztán immunológia-genetika-biokém lesz a vége.

2012. aug. 6. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek aki válaszolt! :)
2012. aug. 6. 21:41
 6/6 poiu ***** válasza:
Igen, azzal együtt, hogy az egészet el fogod felejteni fotoszintézistül, ha nem azzal foglalkozol.
2012. aug. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!