Azért fogunk összeütközni,mert nem tőlünk távolodnak a galaxisok,hanem a mostani elméletek alapján a nagy bumm helyétől távolodnak.Mindenre hat a vörös eltolódás,a nagy bumm helyétől minden távolodik,mi is.Az viszont nem biztos,hogy minden egyenlő sebességgel távolodik-e,ezért lehet hogy az Adroméda és a mi galaxisunk más sebességgel távolodik,így valószínű,hogy utolérik egymást.
2012. júl. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
2/20 anonim válasza:
Honnan vetted, hogy tőlünk távolodnak?Ez kb. olyan, mint hogy a Nap forog a Föld körül.
Egyébként nem összeütközés, hanem összeolvadás.Nem pusztul el semmi.
2012. júl. 6. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
3/20 hollófernyiges válasza:
A Tejútrendszer és az Androméda-galaxis egy helyi csoport (local cluster szép magyar szóval) része, ahol a gravitáció erősebb a téridő tágulásából eredő távolodásnál.
2012. júl. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
4/20 anonim válasza:
Utolsó írta jól.
A Lokális Csoport tagjai (pl. Tejút és Androméda) nem távolodnak egymástól, a távolodás nagyobb léptékben érvényes.
2012. júl. 6. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
5/20 anonim válasza:
"Nem pusztul el semmi." Azért nem lesz annyira sima a találkozás...
2012. júl. 6. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
6/20 anonim válasza:
"Azért fogunk összeütközni,mert nem tőlünk távolodnak a galaxisok,hanem a mostani elméletek alapján a nagy bumm helyétől távolodnak."
A nagy bummnak nincs kitüntetett helye, és a galaxisok egymástól távolodnak. Ha innen nézzük, akkor látszólag tőlünk távolodnak. Ahogy bármhonnan néznénk, akkor is így látjuk, mérjük.
Kérdező: a tágulás és távolodás nem azt jelenti, hogy külön-külön minden galaxisra ugyanannyi a távolodás mértéke, hanem átlagosan igaz, hogy a távolodnak egymástól. Van, amelyik gyorsabban, van amelyik lassabban. Sőt a galaxis-halmazokon belül (ahogy előttem is írták) akár közeledhetnek is, de az átlagot ez nem befolyásolja.
2012. júl. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
7/20 anonim válasza:
Az összeütközésről: valóban a konkrétan ütköző objektumokból nagyon kevés lesz, inkább csak mintha egymásba folyna a két galaxis. Viszont ez komoly változást jelent. A gravitációs hatás miatt ködök, csillagrendszerek eshetnek szét, erős csillagképződés indul meg, megszaporodhatnak a szupernóva robbanások a sok, fiatal csillagból. Ezek nem feltétlenül kedveznének a Földnek és az életnek, ha akkor még létezik.
2012. júl. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
8/20 anonim válasza:
" "Nem pusztul el semmi." Azért nem lesz annyira sima a találkozás..."
Szerintem nekünk annyira mindegy, hogy mennyire sima vagy nem sima lesz az a találkozás! :D Én a magam részéről nem várom meg! :D:D
2012. júl. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
9/20 2xSü válasza:
Egy kis hasonlat: Attól, hogy mondjuk tűz esetén az emberek rohannak ki az épületből, azaz távolodnak egymástól, attól még ütközhetnek. (Elég távoli hasonlat, de talán így érthető.)
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!