Balti-tenger és az Északi-tenger találkozásánál valóban létrejöhet ez? Kép lentebb.
Azért tartom lehetetlennek mert ez a lentebb linkelt két kép található csak az interneten róla, pedig elég szép ahhoz hogy több legyen.
Grenen, Dánia legészakibb pontja csodaszép, homokos, földnyelvként kinyúló tengerpartjával, mindig szeles, változékony időjárásával és apró emlékműveivel vonzza a turistákat. Nevét ághoz hasonlító formájáról kapta (grenen=faág), ahogy a vízbe nyúlik. Érdekesség, hogy a földnyúlvány hossza mindig változik, hiszen a tenger szintjétől függ, hogy mennyi homok látszik ki még a végén. Legfőbb látványossága a két tenger, az Északi- és a Balti tenger találkozása. Ha szeles az idő, ami nagyon sűrűn előfordul, lehet látni, ahogy hullámaik találkoznak, majd elkeverednek egymással. Személyes megfigyelésem alapján a vizek látszólag nem különböznek egymástól, mindkettő kék és hullámzik, csak éppen a másik irányba.
Mivel a Dán szorosok elég keskenyek és sekélyek, mintegy 25-35 évbe telik, míg a Balti-tenger vize kicserélődik az Atlanti-óceán vizével. A tengerbe elég sok folyó hordja az édesvizet, ezért a Balti-tenger sótartalma elég alacsony, úgynevezett brakkvíz (édesvíz és sós víz között). A tengeren gyakorlatilag nincs árapály jelenség. Ezek a sajátosságok is hozzájárultak speciális balti-tengeri állat és növény-fajok kialakulásához. A balti-hering például kisebb, mint az Északi-tengeri vagy Atlanti rokona.
lehet hogy mivel ezt a csíkot csak középről lehetne lefotózni hogy látszon a találkozás,hajóval nem lehetne ott megállni mert nagyon nagy a sodrás vagy vmi ilyesmi..
mondjuk repülővel le lehetne ilyen bazijó fókuszos fényképezővel...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!