Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Rozsdás sárgarézhangszert...

Rozsdás sárgarézhangszert mivel tisztítsak?

Figyelt kérdés
A rozsda rajta barnás színű, tehát nem patina. Tudom, hogy a réz nem rozsdásodik, és szerintem a cink sem nagyon, tehát valami patinához hasonló szerkezetű oxid-hidroxid-karbonát-keverék lehet. Fogkrém nem viszi le, a fluorid neki kevés. Sidollal próbáltam, de mivel 2002-ben járt le, nem sokat használt az sem, de szép fényes lett legalább a rozsda körül :) Valami egyéb ötlet?
2012. jún. 11. 12:31
 1/4 anonim ***** válasza:
A barnás színű rozsda réz(I)oxid.A patina kékeszöld színű.A Sidol csak akkor jó ha fel lehet rázni ha besűrűsödött akkor nem.citromsavból és cinkoxidból lehet tejfölszerű pépet csinálni úgy hogy equivalensen kevesebb legyen a citromsav és ezzel a péppel próbálni.
2012. jún. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi :) Cinkoxidot hol kapok?
2012. jún. 11. 13:47
 3/4 anonim ***** válasza:
Gyógyszertárban meg lehet próbálni vagy pesten a József-körút 65-ben. A jó Sidolnak le kell vinnie.
2012. jún. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)

A Sidol nem vitte le, sárga kolloid oldat volt még, felrázás után.

Kép a rozsdáról:

[link]

[link]

2012. jún. 11. 13:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!