Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Anyagmérnöki szak?

Anyagmérnöki szak?

Figyelt kérdés

Anyagmérnöki képzés?

Azt szeretném megkérdezni , hogy egy anagmérnök mennyit keres , hol tud elhelyezkedni , és egyáltalán mivel foglalkozik. Nehéz- e letenni vagy nem meg ilyesmiket Ja és milyen éretségi kell hozzá.

Előre is köszönöm



2012. jún. 3. 15:07
 1/4 anonim válasza:
Én anyagtechnológia szakirányos gépészként végeztem, gondolom közel hasonló. Mérnöki szakhoz fizika matek felvételivel nem nyúlhatsz mellé, az kb mindegyikhez jó. Hogy mennyit keres az teljesen random, mint minden manapság, a mérnöki fizetések általában az átlag felett vannak 130-200 körül meg lehet csípni kezdő mérnöki fizetést (nettó), de függ attól, hogy szakterületen helyezkedsz-e el, kisvállalkozásnál vagy multinál ...stb. Az anyagmérnök általában anyagvizsgálattal foglalkozik. Értsd: Valami elkúródik, kimegy, megnézi, mintát vesz belőle, megvizsgálgatja jobbról balról minden szarral, aztán megmondja, mi a hiba. Állapotfelmérés, hibakeresés, ilyesmi is lehet a feladata, roncsolásmentes anyagvizsgálat...stb. Amennyit én láttam belőle, rengeteg mérés, vizsgálat, kiértékelés, és rendkívül unalmas. Én ennyit tudtam mondani, nem szentírás, egészítsen ki valaki, ha többet/jobban tudja.
2012. jún. 3. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszi
2012. jún. 4. 17:35
 3/4 anonim válasza:
Ha meg aktualis..apukam 15 eve anyagvizsgalo es most kulfoldon dolgozik. 800 ezer es 1millio kozott keres
2015. dec. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Itthon pedig 600.e keresett
2015. dec. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!