Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Amikor álmomban futok sose...

Amikor álmomban futok sose tudok rendesen funti, olyan mintha valami visszatartana és lelassítana. Olyan mintha víz alatt lennék. Mitől van ez?

Figyelt kérdés
2009. jún. 22. 18:32
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

én is úgy futok, mint egy lassított felvétel :S

eleinte tudok rendesen, aztán egyre jobban belelassulok.. nagyon rossz, mindig üldöz valami, erre én meg totyorgok, mindig (szinte) sírva fakadok..

2009. jún. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Ez tudat alatt azt jelzi,hogy valami visszatart téged,úgymond lefog,hátráltat,ezt próbáld meg megtalálni,megoldani, és hátha jó lesz.

- ezt én csak olvastam.. hogy ki mennyire hisz benne, egyéni döntése:D nem tudom.. egyébként nekem is volt már ilyen álmom,hogy futnék, és egyszerűen nem tudok gyorsan futni,áá nagyon rossz.

2009. jún. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Velem is gyakran van ez álmomban...

Pl. üldöz valaki, nekem meg csak egy rövid lépcsőn kéne gyorsan felszaladnom, hogy bemehessek a lakásunkba, de nem tudok elindulni, mert mintha földbegyökerezne a lábam... Ja és én még kiabálni se tudok, csak erőlködök, mert egy hang se jön ki a torkomon...

2009. jún. 22. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Én is így futok, mintha masszában, szirupban lenne a lábam. Menekülnék de alig bírok mozogni. Vajon miért van hogy emberek milliói ugyanazt álmodják?
2009. jún. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom az emberek millióihoz..ehhez gyakran párosul ,hogy üldöz valami,vagy valaki,futni ugyebár ugy futok mint egy csiga,kiabálnék,de nem jön ki hang a torkomon..kellemtlen!
2009. jún. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim válasza:
100%
Én is szoktam azt álmodni, hogy menekülök valaki elől. Persze, nem tudok futni, mert nagyon lassan haladok, ezért már négykézláb menekülök. Nálam még az fokozza a kellemetlen érzést, hogy meztelenül vagyok felöltözött emberek között.....
2009. jún. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Én is szoktam ilyeneket álmodni ,csak nem nekem az is gyakran előfordul,hgy a szememet is csak résnyire tudom kinyit . Hát mit ne mondjak.... elég kellemetlen érzés
2009. jún. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Hm... Nálam még van egy harmadik dimenziója is a dolognak. Valószínűleg azért, mivel nagy fantasy- és szerepjáték-rajongó vagyok, és ezen belül is a mágusok/varázslók a kedvenceim, álmomban nekem már régóta megszokott "közlekedési módom" a repülés. Viszont nem olyan Superman-féle "ráfekszek a levegőre"-stílusban, hanem állva, oldalra kissé kitárt karokkal, kissé előredőlve. És ez érdekes módon úgy működik, hogy ameddig tudok... összpontosítani az emelkedésre, addig megy is, és szállok egyre feljebb, majd ha ez alábbhagy, akkor újra ereszkedek vissza.


És érdekes módon a lassítás itt is jelentkezik, csak másképp: nem annyira a sebesség (bár az is), hanem inkább az emelkedési képesség tud néha meglepő módon és váratlanul alábbhagyni, olyankor is, amikor más körülmények között még bőven menni szokott.


De persze a "hagyományos" futási lassúságot is tapasztalom időnként. Viszont itt szintén érdekes, hogy erre az adott álmokban általában nem is annyira menekülés, hanem valaminek a még idejében való elérése miatt lenne szükségem... és persze a lassúság ezt sokszor megakadályozza. Dühítő.


De jobban belegondolva... álomban MINDENFÉLE gyors mozgás nehéz, nem? Tehát nem csak futás, hanem pl. ha gyorsan meg akarsz fordulni, vagy gyorsan emelni a kezed... Nem lehet, hogy az álom eleve, egészében egy "lassú zóna"?


Ami meg ennek az okát illeti, arra csak tippként tudom mondani azt, hogy talán lehet köze a dolognak ahhoz, hogy amikor álmodunk, akkor a testünk gyakorlatilag lebénul, hogy ne kezdjünk alvajárni, meg minden - és talán a bénításnak egy visszahatása az is, hogy az álombeli mozgás is nehéz...?

2009. jún. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Amúgy érdekes, meztelenség időnként nálam is előfordul, de általában nem zavar.
2009. jún. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
31%

Légzési problémák.

Orrot fújni lefekvés előtt - akkor is, ha nem kell!

Hason elaludni. Ha egy éjjel 20-szor felébredsz, hogy már megint a hátadon fekszel - MINDIG visszafordulni, nem elbliccelni egyszer sem!


Légzéshiánytól agykárosodást is kaphatsz.

2009. jún. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!