Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A mágnes miért nem veszti el...

A mágnes miért nem veszti el mágneses tulajdonságát soha? Miért őrzi meg energiáját? Ez nem mond ellent az energiamegmaradás elvének?

Figyelt kérdés
És miért nem veszít energiát akkor se, ha bedörzsölünk vele egy fémet? Nem olyan mintha a mágnes ereje a semmiből jönne? Hiszen állandóan van energiája. És ezt miért nem lehet hasznosítani valahogy?
2012. ápr. 20. 07:59
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Egy mágnesrúdra, mint tengelyre ráerősítünk egy egy kerek mágneslapot, amelynek egyik pólusa a szélén van, másik a középpontja körül. Amikor a mágnesrúd saját hosszanti tengelye körül forog, vele forog a ráerősített mágnestárcsa is. A forgó tárcsa áramot termel, többet, mint a forgatáshoz használt áram. Ha a mágneses erő besűríti az étert, tehát a forgás által előidézett centrifugális erő az étert kisodorja a tárcsába, annak külső széléig és persze azon túl is. A kinyert elektromos energia többletet az éter feldúsulása biztosítja, ami a mágneses erőtér és a forgás együttes hatásának a következménye.
2012. ápr. 20. 12:36
 12/25 anonim ***** válasza:

Messze nem igaz, hogy örökké megtartja mágnesességét. Ha sokat használják, akkor akár 5-10 év alatt elveszti mágnesességének kb. 50%-át, ami miatt használhatatlanná válik.

Ezért aztán a mágnest a gyakorlatban újra kell delejezni, és így újból használható lesz.


Másrészről rövid idő alatt is megszüntethető egy mágnes ereje. Fel kell melegíteni a Curie pont (vasötvözeteknél 769°C) fölé, hőntartani, és máris nem mágneses.

2012. ápr. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

Kifejtenéd ezt részletesebben?



"Szerintem egy elektromágneses forgó motor esetében a kinyert elektromos energia többletet az éter feldúsulása biztosítja, ami a mágneses erőtér és a forgás együttes hatásának a következménye.


A gravitáció terjedése is az éter létezését támasztja alá, mint ahogy a mágneses energia is az éterben terjed."

2012. ápr. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 bongolo ***** válasza:

Nincs éter.

Nem kell közeg az energia terjedéséhez.

Van mágneses mező, gravitációs mező, stb. Pl. egy tömeggel rendelkező test gravitációs mezőben kölcsönhatásba lép a mezővel magával, ezt nevezzük tömegvonzásnak. Mágneses mező esetén hasonló dolog történik, csak nem a tömeg maga az, ami kölcsönhatásba lép, hanem mondjuk egy mozgó töltés.


De ez már nem tartozik az eredeti kérdéshez, csak ez az "éter" dolog valami nagyon 19. századi elképzelés, már túlhaladott.

2012. ápr. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
A kérdező egy kicsit elavult fizikában gondolkodik.
2012. ápr. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

Kérdező,


És kérdezem én, amikor "összedörzsölsz" két mágnest, akkor a kezed mozgató energiája honnan a fenéből kerül oda? :) Ezen még sosem gondolkoztál el? Ott azért nem "veszik el" a mágnes ereje (igazából azért csökken) mert te mind a két irányba munkát végzel, így kiegyenlíted az energia-mérleget (mínusz a veszteség) Ha egy mágnest és egy nem mágnest egymás mellé raksz, akkor az életben nem lesz energiabefektetés nélkül a másik mágnes - illetve, azon az áron, hogy leesik a mágnesességük.


Ezt könnyedén kipróbálhatod: fogsz egy mágnest, és odaraksz valami rövid, mágnesezhető fémet. Az így "megtoldott" fém is mágneses lesz, de jóval gyengébb, mint az eredeti mágnes - és amint szétbontod őket, az új fém elveszti mágneses tulajdonságát.

2012. ápr. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

Tehát mágneses mező...gravitációs mező...aha..tőlem nevezhetjük mezőnek is az étert, akkor is ugyanaz lesz a jelentése...


Szerintem nem maga a mágnes vonz, hanem maga az éter ugy halad át a mágnesen, hogy a molekulák párhuzamos sorokba rendeződnek, aminek következtében kialakul a vonzás. A nem mágneses anyagokat viszont egyenletesen hatja át az éter, ezért nem alakul ki vonzás-taszítás.


Egyébként abszolut vákuumban mi más biztosítaná az elektromágneses hullámok terjedését? Hát az éter! Vöröseltolódás sem létezne, mert az űrben nincs olyan közeg az éteren kívül, ami biztosítaná, hogy eljusson hozzánk a fény.


Az éterelmélet feleslegessé teszi Einstein görbült térre vonatkozó elméletét is, mert ami elgörbül, az nem a vákuumként értelmezett üres tér, hanem az éteráramlás.

2012. ápr. 20. 15:45
 18/25 anonim ***** válasza:
Kár, hogy Einstein elméletét bizonyították nagyon-nagyon sokan, az éter-elmélet meg totálisan használhatatlan, úgy általában mindenre :)
2012. ápr. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

Ahhoz képest Teslának mégis sikerült megcsapolnia.


Használhatatlan? Hm...egy kimeríthetetlen energiaforrás valóban használhatatlan lenne...

2012. ápr. 20. 16:21
 20/25 Shai-Hulud ***** válasza:

Kérdező, neked is figyelmedbe ajánlom Dávid Gyula (ELTE TTK, Atomfizikai Tanszék) előadását,

[link]

Csak az első 10 percet hallgasd meg, kifejezetten neked szól! :-)


Pedro

2012. ápr. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!