Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A kopaszodás milyen ágon...

A kopaszodás milyen ágon öröklődik, és milyen mértékben?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A kérdésem a következő lenne:


Először is arra lennék kíváncsi, hogy a kopaszodás milyen ágról öröklődik? És ha anyai ágról, akkor milyen érelemben? Pl Az anya apjától (vagyis a nagyapától) öröklődik át az anya fiára? (vagyis az unokára)


Másodszor: Apám lassan 50 éves, és V alakban kopaszodott elől. De neki már évek óta ilyen, sőt fiatalabb korában is ilyen volt, láttam fényképet. Nekem is kihullott a hajam elől, kb annyira mint apának. Fogok-e még tovább kopaszodni, vagy nekem is így marad még 50 éves korom körül is?


Köszönöm szépen előre is a válaszokat.



2012. ápr. 11. 22:35
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, hogy a kopaszodást anyai ágról örököljük, tehát ahhoz, hogy milyen lesz a hajad, legjobban édesanyád fiútestvérén látszik.

Ebből kiindulva nem függ össze a kopaszságod apádéval, tehát nem lehet tudni, hogy tovább kopaszodsz-e.

2012. ápr. 12. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Zora242 válasza:
100%

Az örökletes kopaszodást véleményem szerint nem lehet pontosan meghatározni, hogy milyen ágról származik. Lehet anyai, apai egyaránt, sőt nagyapa és még nagyobb mélységig is el lehet menni, hogy rátaláljunk arra, akinek androgén jellegű kopaszodása volt. Már itthon is lehet kérni genetikai szűrővizsgálatot, ha arra vagy kíváncsi mennyire vagy érintett benne.


Az, hogy mennyire fogsz kopaszodni sok múlik azon mennyire figyelsz rá és mit teszel érte. Érdemes esetleg hajátültetésre és egy kezelési terv felállítására bejelentkezned konzultációra valamelyik magánklinikára. Írj privát üzenetet ha érdekes lehet, itt nem akarok reklámozni senkit.

2012. ápr. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!