Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miért kopaszodok 21 évesen,...

Miért kopaszodok 21 évesen, mi a megoldás?

Figyelt kérdés
21 Éves vagyok és hullik a hajam olyan szinten h megdörzsölöm a fejem és kihullik egy csomó. Elég hülyén nézek így ki, vitaminokat szedek sportolok nem dohányzok, egészségesen élek...

2012. márc. 29. 19:55
 1/10 anonim ***** válasza:

Én is hasonló helyzetben vagyok... 18 évesen...

Szerintem rászánom magam arra, hogy elmegyek bőrgyógyászhoz, talán mond valami használhatót.

[link]


Ha nem lesz semmi foganatja, akkor meg szerintem szerzek ilyen Kirkland Minoxidil-t (7-8 ezerért láttam 3 havi adagot), aztán kipróbálom.

2012. márc. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Zora242 ***** válasza:
Érdemes elmenni inkább magánklinikára, mert a férfiak esetében általában androgén jellegű problámáról van szó az esetek ~90%-ban. A hajszálak teljes elvesztésének megelőzésére tudnak hajkezelési programot felállítani és a teljes elhalt és kopasz területekre pedig a hajátültetés lehet egyedüli megoldás.
2012. márc. 30. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
26%

A Kirkland semmire sem jó!!!

Én is, a drogeriaplusz-ról rendeltem meg. A háromhavi adag eleve csak szűk egy hónapra volt elegendő. A fejbőröm rettenetesen viszketett és már néhány nap után elkezdett hámlani. A hajam állandóan ragacsos volt és teljesen beleragadtak a fejbőrömről lehámlott apró bőrdarabkák. Undorító látvány volt...


Az egyetlen dolog, ami segített, és nemcsak nekem, hanem több ismerősömnek is, az a finaszterid tartalmú gyógyszerek. És napi egynegyed szem Procart szedek, ennek semmilyen mellékhatását nem érzékelek (rendszeres szexuális életet élek). Ez 1-2 hónap alatt teljesen megállította a hajhullást, mostmár a legfontosabb az elvesztett haj visszanövesztése lenne.


Erre a Kirkland teljesen alkalmatlan, az 5%-os minoxidil tartalmú szerek közül a Rogaine hab az igazán jó, de rettenetesen drága, 4 havi adag jelenleg 23 ezer.


A bőrgyógyászom ajánlotta a 2%-os ketoknazol tartalmú samponokat. A legújabb kutatások szerint a fiatal kopaszodó férfiaknak fél éves napi használat után képes jelentősen dúsítani a haját.

Az ok röviden: fiatalkori kopaszodást okozhat a fejbőr elgombásodása. Ezek a gombák nagyon fertőzőek és a hajzat miatt nem mindig láthatóak. Más emberrel való érintkezéskor már képesek megfertőzni, illetve a párnát amin alszunk, rendszeresen cserélni kell, ugyanis az az egyik fő fertőzésforrás. Az ilyen gombák általában nem veszélyesek, de a mivel a fejbőrben mikro-gyulladásokat okoznak, gyengítik a hajhagymák ellenállóképességét az androgén hormonokkal szemben, így okozva idő előtti kopaszodást.


Szóval, ami biztosan segít 20-on évesen az a finaszterid tartalmú gyógyszerek. Ha van még kérdésed, nyugodtan írj! :-)

2012. márc. 31. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Kirkland Minoxidil akkor inkább hanyagolom. Hormonos kezelést szüleim úgysem engednék (18 vagyok, még tőlük függök), viszont ilyen sampont tudnál ajánlani, amiről beszéltél?
2012. márc. 31. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

11:04 vagyok azt elfelejtetten leírni, hogy a Kirkland nálam , mellékhatásként olyan erős, kibírhatatlan ízületi fájdalmat okozott, hogy aznap éjszaka az ügyeletes orvos mentővel bevitetett a kórházba, ahol vénásan kaptam fájdalomcsillapítót. Rossz emlék...


A ketokonazol tartalmú samponok nem hiszem, hogy önmagukban elegendőek lennének, de itt van két link:


[link]


[link]


Ebből viszont tényleg a drágábbat érdemes megrendelni, ugyanis kiszámoltam, hogy 3-szoros árért 5 és félszer több sampont kapsz, mellesleg ez a mennyiség lehet, hogy egy évre elegendő, mivel naponta csak hajmosás után 1-2-szer kell használni és ami a legfontosabb, hogy rengeteg plusz hatóanyag van benne.

Az orvos által felírt, gyógyszertárban kapható kizárólag ketokonazol-t tartalmazó samponokat, pedig érdemes elfelejteni, ugyanis 100 ml(=1 deci) több mint 2500 Ft-ba kerül és semmilyen plusz anyag nincs benne.


A probléma az, hogy a hormonszint kis mértékű megváltoztatása nélkül, sajnos bármilyen külső használatú szer hosszútávon hatástalan. A finaszterid tartalmú szerektől nem kell félni, ugyanis napi egy miligramm csak nagyon kis mértékben változtatja meg a hormonháztartást. A lányok által szedett fogamzásgátlók pl. sokkalta jobban beavatkoznak a hormonrendszerbe. A finaszterid szedésétől ugyanannyi tesztoszteron marad a szervezetedben, azaz ugyanúgy nőni fog a szakállad, a szőrzeted, az izomtömeged...stb. A DHT nevű hormonra hat, megakadályozva így a hajhullást.


De egy szó mint száz, a hajbeültetéssel foglalkozó klinikákon is finaszteridet írnak fel a megmaradt "eredeti" haj megóvására. A tudomány ami állása szerint csakis az ilyen jellegű gyógyszerek segítenek hosszútávon (finaszterid, duaszterid, spironokatlon).

A természetes DHT szint csökkentők közül a fűrészpálma kivonatot ajánlják, de nekem önmagában ez sem volt elég. Amúgy bármelyik drogériában megveheted Prostalong néven fut és a Juvita gyártja, kb. 1800 Ft és napi két szemet érdemes bevenni.


Annyit még meg kell jegyeznem, hogy mivel a szüleim orvosok, az elmúlt években megtapasztaltam, hogy a magyar orvoslás (és így a társadalom jó része is) nem nézi jó szemmel a férfiak szteroidos hormonkezelését, ezzel nem egy férfit kitéve a hererák és prosztatarák kockázatának, viszont nőknél az ilyen kezelések mindennaposak és szinte kötelező jellegűek.

2012. márc. 31. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Ami nekem segített az a minoxidil nevű szer, reggelente kicsit macerás használni, de telejesen jól működik. Aztán kijött belőle a hab ami teljesen olyan mint valami hajformázó, azzal könnyebb a dolog. A legolcsóbban a vaterán meg apródon találtam. Valahol mindig van, arra figyeljetek, hogy vagy rogaine vagy kirkland márkájú legyen. Tudtommal mindkettő ugyan az
2013. szept. 11. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
És mennyire gyorsan segített? Mennyire volt látványos?
2013. szept. 12. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
92%

Szia!


Először is a korábbi válaszoló baromságokat írt! A Kirkland Minoxidil jelenleg a leghatásosabb és ár/érték arányban is a legjobb hajhullás elleni legális(!) készítmény, ugyanis a finasteride nem legális! Nem tudom, hogy tudott 1 hónap alatt 3 havi adagot elhasználni, amikor napi kétszer 1 ml-t kell a fejbőrbe dörzsölni és a cseppentőn, amivel adagolod, be van jelölve, hogy mennyi az 1 ml. 3 havi adag = 3 flakon 1 flakon=60 ml ebből következik, hogy 3 flakon=180 ml. Innen egyszerű általános iskolai osztással megkapjuk, hogy 180ml/2ml=90, tehát 90 napra (3 hónapra) elegendő 3 flakon Kirkland. Másrészt a Kirklandnek semmilyen mellékhatása nincs! Ezt az izületi fájdalmas részt pedig el ne hidd, mert ekkora hülyeséget rég nem olvastam. Bár ha 3 havi adagot kevesebb mint 1 hónap alatt elhasznált, akkor lehet, hogy még harmadik füle is nőtt... Az adagolás, amit orvosok, vegyészek "beállítanak" azért van, hogy betartsák!


Másodszor a finasteride amit nagyon ajnároz hosszú távon impotenciát okozhat! A legtöbb használó az amerikai fórumokon ha impotenciáról nem is, de gyengült erekcióról, erős szexuális vágycsökkenésről számol be! Gondold meg, hogy megéri-e Neked és a barátnődnek! Arról nem is beszéltem, hogy terhes nő nem érintheti a tablettát, mert már az is torzszülést eredményezhet, ez nem vicc!


Harmadszor nem értem a gyakorikerdesek.hu adminjait, hogy miért nem tiltották ki a felhasználót, mert azon kívül, hogy illegális szereket reklámoz, ugyanis a finasteride tartalmú tabletták használata Magyarországon a jelenlegi szabályok szerint vényköteles és akkor is csak prosztata gondokra használható, másfajta felhasználásuk illegális, de még konkrét termékeket is hirdet egy webshopból, amelyek ráadásul nagyon silány szerek, a külföldi ratinges (osztályozó) oldalakon nagyon gyenge minősítéseket kaptak. Ha érdekel át tudom küldeni!


Összefoglalva hajhullás ellen amit tehetsz:

- egy jófajta minoxidil tartalmú szer használata folyamatosan(Kirkland Minoxidil a legjobb ár-érték arányban!)

- a következő vitaminokat és tápkieg.-eket szeded: cink, saw palmetto, C-vitamin

- sportolsz (ahogy eddig)

- nem dohányzol (ahogy eddig)

2014. jan. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
25%

A 2014-01-15 19:34-kor válaszoló hatalmas hülyeséget írt.

Attól, hogy Magyarországon nem kapható a Finasterid, még egyáltalán nem illegális. Akkor lenne illegális, ha törvénybe ütköző lenne a használata, márpedig nem így van.

Az, hogy a magyar OGYI nem hagyta jóvá, őszintén, kit érdekel?! A lényeg, hogy az amerikai FDA jóváhagyta, így szedhető. Mellesleg ezt tartják a leghatékonyabb gyógyszeres kezelésnek, a sok készítmény közül azon kevesek egyike, amelyik a klinikai vizsgálatokon átment.

A Finasterid és a minoxidil együttes alkalmazása jó eredményeket hozhat, főleg a korai fázisban.

2015. júl. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
👍
2018. márc. 2. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!