Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A túlsúlyosságnak lehet köze...

A túlsúlyosságnak lehet köze a fiatalkori kopaszodáshoz?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 23 éves fiú vagyok és az utóbbi időben nagyon elkezdett ritkulni a hajam. Mivel a szokásos V alakban hullik, a háziorvosom elküldött egy kórházi kivizsgálásra, ahol az összes doki azt mondta, hogy ez genetikai férfias kopaszodás (pedig a családomban senki sem kopaszodott soha), ez van és törődjek bele.

Én nem tudok beletörődni, ezért elutaztam Ausztriába egy magyar származású magán bőrgyógyászhoz, aki azt állapította meg, hogy idézem "Feminim jellegű Alopecia Praematura"-m van. Azt mondta, hogy ez manapság nem ritka a fiataloknál és bár ez is az androgénekkel függ össze, de a hormonváltozást itt nem a genetika, hanem a helytelen életmód és az a 20-25 kg túlsúly okozza és erről írt is nekem egy kezelési javaslatot, amit el kellett vinnem a magyarországi orvosomnak.

Tegnap megmutattam a házorvosomnak a bőrgyógyász által adott papírokat erre mérgesen azt mondta nekem, hogy mért fújom fel ennyire ezt az ügyet, a kopaszodás nem egy halálos betegség, tanuljam meg így elfogadni magam és ne szaladgáljak külföldre mindenféle luxusdokihoz, mert a kopaszodás a mai tudomány szerint gyógyíthatatlan, és az egészségügy olyan rosszul áll idehaza, hogy a javasolt gyógyszereket nem szabad ilyen bagatel dolgokra pocsékolni és amúgy is a túlsúlyosság nem okozhat sem hormonváltozást sem kopaszodást és kész!


Ez eléggé rosszul esett, de mindenesetre elkeztem kocogni és diétázni, az nem árthat.

Szerintetek melyik dokinak van igaza?



2012. márc. 21. 02:16
 1/4 A kérdező kommentje:

*javítás:


"Mivel NEM a szokásos V alakban hullik, a háziorvosom elküldött egy kórházi kivizsgálásra..."

2012. márc. 21. 02:19
 2/4 anonim ***** válasza:

egy ilyen után én háziorvost váltanék


mi köze hozzá, hogy te mire költöd a pénzed?


az osztrák orvos adott kezelési javaslatot, rlgy úgy


egyébként a 20-25 kg túlsúly a kopaszodáson túl is probléműkat okoz, szal fogyj le tényleg


sportolj rendszeresen

2012. márc. 21. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"amúgy is a túlsúlyosság nem okozhat sem hormonváltozást sem kopaszodást és kész!"


Ez így, ilyen formában igaz, a hormonzavarok viszont okozhatnak túlsúlyt és kopaszodást! Nem tudom látott-e endokrinológus, de nem árthat meg egy kivizsgálás. Pláne ha az a túlsúly indokolatlan az étkezéshez és a mozgáshoz mérten.

2012. márc. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Alopecia areata, igy van, a borgyogyasznak van igaza, eleg szomoru, hogy az orvosok ezt nem latjak be, hiszen tudjak azt, hogy a hajat a fejbor hajszalerei taplaljak es tartjak eletben, tehat a tulsuly, a nem megfelelo etkezes, eletmod mar okozoja lehet a hajhullasnak, ami azt jelenti, hogy egy megfelelo etkezessel, mozgassal mar jelen esetben is javulast lehet elerni, mint egeszseges etkezes, mozgas, ami mar serkenti a verkeringest s tb.
2012. márc. 23. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!