Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha a desztilláció nem tökélete...

Ha a desztilláció nem tökéletes, maradhatnak a vízben kalciumionok?

Figyelt kérdés
Úgy értem, ha sorrendet kellene felállítani, melyik iont a legkönnyebb illetve legnehezebb "elűzni" a vízből?

2012. ápr. 11. 10:20
 1/7 anonim ***** válasza:

Elűzni? Mi a kalcium tán ördög? A desztilláció lényege, hogy

a vízben oldott anyagok párolgáshője magasabb a víznél, így ha el kezdjük az oldatot forrásig melegíteni, a víz elpárolog és a tiszta, "desztillált" víz lecsapódik a desztillálóban. Ez által a vízben oldott anyagok ott maradnak az edényben míg a víz szépen a kanyargós csöveken lecsapódik és kicsöpög egy pohárba. A nem tökéletes desztilláció (ha így érted), hogy maradt a disztillálandó oldatban víz így például kalcium ionok is. De ami kicsöpög az csak H2O

2012. ápr. 11. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Úgy értettem, hogy egy oldatban több kalciumot sikerült kimutatni, mint amennyi a feloldott anyagból adódna, ezért gondolom, hogy esetleg a vízzel sikerült "szennyezőanyagként" plusz kalciumot bejuttatni.
2012. ápr. 12. 10:00
 3/7 anonim ***** válasza:
Inkább nézz utána mi az a desztilláció és szerezz egy kis kémia háttértudást és nem égsz el a tudatlanság purgatóriumában. Villányi prof.-nál 45ezer 1 félév kémia korrepetálás és ő az Isten. Google is your friend
2012. ápr. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Villányi Attila Az Apáczai Gimnáziumban a tanárom. Zseniális. 10-es vagyok. Akit tanít,.... fantasztikus :)
2012. ápr. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Csak nem gondolod, hogy a nagy semmire kihajítanék 45ezer forintot?? Ne röhögtess:DDD
2012. ápr. 15. 21:12
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha úgy gondolod, hogy nagy semmi akkor nincs tárgya nem csak

a beszélgetésünknek, hanem a postodnak se. Ha semminek tartod a kémiát akkor mi a pék könyökének érdeklődsz utána?

2012. ápr. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Látom, a szövegértésed és a logikád is remek;) Nem a kémiát semmiztem le, hanem a "korrepetálást". Nem lennék hajlandó egy felsztárolt (habár minden bizonnyal rettentő okos) embernek ennyi pénzt fizetni... Akkor már elmegyek a Hajas fodrászatba. De mivel ennyi pénzt nem akarok egyszerre elkölteni, tárgytalan...:)
2012. ápr. 17. 10:36

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!