Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi az idő? Az időutazás...

Mi az idő? Az időutazás lehetséges? Ha igen akkor csaj a jövőbe utazhatnánk?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Nagyon fiatal vagyok, de az elmúlt néhány évben nagyon el kezdett érdekelni a fizika. Most épp az idő és az azzal kapcsolatos paradoxonok, elméletek foglalkoztatnak leginkább.

Mi az idő? Miért ilyen sebességgel telik az idő? Ezen tudnánk változtatni? Minden világegyetemben/galaxisban van idő? Mert ugye a mi univerzumunk a tér-idő sík. De ahol nincs idő, ott mi van? LEhetséges az időutazás? Hogyan? A múltba vagy a jövőbe jutásra van reálisabb esélye az emberiségnek?


Ha bármelyik kérdésemre tudtok választ adni, azt nagyon köszönöm! Írhattok privátot is!:)


Mindenkinek köszönöm!



Ági(13/L)



2012. ápr. 5. 20:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Konkrétan nem tudom megmondani mi az idő , de szerintem nem létezhet nélküle anyag , ugyanis valamikor mindennek kell léteznie és ez csak az idő jelenlétében lehetséges .Másik kérdésed volt , hogy mindenhol ugyanolyan ütemben tellik-e az idő ? A válasz az hogy az hogy te hogyan érzékeled az időt az mindig ugyanolyan , de az , hogy egy külső szemlélő ogyan azt már a téridő görbülése határozza meg .És kérdezted , hogy lehetséges-e az időutazás ?Ezzel kapcsolatban igen megosztott a tudományos közösség , de szerintem igen , ha tudsz annyi energiát egyetlen kis pontba zsúfolni , hogy a tér éléggé meggörbüljön és végül magán menjen keresztül .
2012. ápr. 5. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Az idő a dolgok állapotváltozását jelző fogalom a sebessége pedig változhat,de egy kicsit bővebben itt is olvashatsz róla:

[link]

2012. ápr. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Már többször volt itt a téma... akár vissza is olvashatnál, nem?


Olyan nincs önmagában, hogy idő. Téridő létezik: tehát a tér és az idő egy összefüggő dolog. A mi világunk felépítése olyan, hogy téridő van benne - a világunkon kívül ez valószínűleg nincsen. Esetleg létezhet a világunktól független másik világ, ahol szintén valamilyen téridő van.


A téridő jellemzője, hogy lokális: vagyis nincsen egységes téridő a világunkban. Az én téridőm kicsit más, mint a tiéd - a kettőt max. a fénysebesség tudja összekapcsolni, ebből aztán egy csomó mulatságos dolog következik - lásd: ikerparadoxon.


Az időben a jövőbe lehet utazni: ha a világban nagy sebességgel (fénysebesség 90%-ától felfelé) mész, akkor a világ ideje a tiédhez képest sokkal gyorsabban telik. Így te nem öregszel meg, miközben a világban nagyon hosszú idő eltelhet.

2012. ápr. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
52%
Idő... Érdekes dolog. Én rengeteget foglalkoztam ezzel. Arra a következtetésre jutottam,hogy az időt lehet előre (ez az egyszerűbb),és lehet hátrafelé is "tekerni". Az előre utazás viszonylag egyszerű. Nagy sebesség kell hozzá. A vissza utazás is megoldható.... :) Van is rá egy nagyon jó ötletem. :) A lényeg. Ha az idő nyújthatóságáról szeretnél meggyőződni,akkor próbáld ki ezt: Fogj egy kis villogót. Lehet bicikli lámpa is,csak gyorsan az az nagyon gyorsan villogjon. Ezt erősítsd rá a hátsó biciklikerékre a küllőre,és a felfordított biciklit tekerd meg jó gyorsan,úgy hogy a küllőre erősített villogó villogjon. Amit tapasztalni fogsz az lesz,hogy a villogó egyre lassabban villog,minél gyorsabban tekered a pedált. A mozgó testek számára az idő lassabban telik,és ezért te ugy fogod látni,hogy lelassul a villogás. Pedig a villogás nem lassul le csak az idő kezd a lámpa számára kicsit "megnyúlni" :) Az az ha egy gyorsan mozgó testen vagy a számodra az idő lassabban telik mint a kint lévőknek.Ha csak egy vonaton utazol,akkor másodpercenként a másodperc 8 milliárdod részével telik számodra lassabban az idő. ez annyira kicsi,hogy 280 évig kéne vonatoznod ahhoz,hogy a te órád a kintitől egy másodpercet késsen. Mielőtt bárki nevetne egy jót,próbálja ki nyugodtan a biciklilámpás kísérletet. :)
2012. ápr. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 valaki234 ***** válasza:
100%

1.:Mi az idő? Nem tudom, és az emberi agy kapacitása nem elég nagy ahhoz, hogy pontosan felfogja, hogy mi is az idő.


2.:Miért ilyen sebességgel telik az idő? Mert olyan erősségű gravitációs mezőben vagyunk, amiben pont olyan sebességgel telik.


3.:Ezen tudnánk változtatni? Igen, ha változtatjuk a gravitáció erősségét, az idő "sebessége" is megváltozik.


4.:Minden világegyetemben/galaxisban van idő? Szerintem igen, de ez nem biztos.


5.:De ahol nincs idő, ott mi van? Ha feltételezzük, hogy a tér és az idő csak együtt létezhet, akkor semmi. De ha külön-külön is létezhet...akkor a térnek ott nem volt ideje létrejönni, így semmi.


6.:Lehetséges időutazás? Igen, de csak egy irányba.


7.:Hogyan? Úgy, hogy csak a tér azon részén módosítod a gravitációt, ahol te vagy.(vagy mindenhol, kivéve ott ahol te vagy)


8.:ööö...Már régen volt hogy ezt pontosan tudtam, de úgy emlékeszem, hogy csak a jövőbe lehet időutazással eljutni, a múltba nem.(de ez nem biztos)

2012. ápr. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 valaki234 ***** válasza:
*8.:A múltba vagy a jövőbe jutásra van reálisabb esélye az emberiségnek? (kifelejtettem az előző válasznál, hogy a 8. válasz mire válaszol)
2012. ápr. 22. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
47%
Lehet a múltba is utazni,de az sokkal nagyobb energiát igényel. Olyan mint amikor egy folyón úszunk egy csónakban. A folyó visz minket anélkül,hogy eveznénk. De ha előrébb akarunk jutni,akkor eveznünk kell. Ha viszont visszafelé akarunk utazni a folyón,akkor sokkal több energiával kell eveznünk,hogy a folyó egy korábbi szakaszára elérkezzünk.Az előre utazáshoz elég egy gyors űrhajó. A múltba való utazáshoz viszont kicsit trükköznünk kell. Ami biztos,hogy a természet törvényei mindíg azt mutatják,hogy mindennek van ellentéte. Az az hogy a pozitivnak ott a negatív... a vonzásnak ott a taszítás... és az előre-nek ott a hátra.... Ha ez nem lenne,akkor felborulna a világunk. Ez az alap törvény megadja a választ. Mivel ma már tudunk arról hogy nagy sebességgel előre utazhatunk a jövőbe (és ez bizonyított tény),akkor van arra is mód,hogy visszafelé utazzunk.Sokat tudok erről a témáról. :)
2012. ápr. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ajánlom ezt a könyvet tanulmányozni. :)

[link]

2012. ápr. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
A gravitáció változtatása nem rossz ötlet,de azzal csak a jövőbe utazhatunk. A múltba való utazáshoz,már akkora erő kéne,hogy azt nem élné túl semmilyen anyag. Az ötlet viszont nem vad. :)
2012. ápr. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Bocs hogy ennyi választ írok. Azt hiszem érdemes ezt elolvasni... kicsit fura... :) Azt hiszem hamarosan,vagy már megcsinálták....


[link]


ezt olvasd el!

2012. ápr. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!