Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Időutazás? Gondold végig...

Időutazás? Gondold végig kicsit másképp.

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy lehet az időt sűríteni, (mondjuk a kétszeresére) akkor az 2-szer gyorsabban telne, mint a jelen ideje. Ha 1 év múlva visszajönnél a sűrített idővel rendelkező térről, akkor 1 évvel korábban találnád magad, hisz a jelen idejének a kétszeresével élted életed.


Ha pedig tágítanánk az időt, akkor a jelenhez képest felére csökkenne. Magyarán amíg a jelenben 2 év eltelik, addig a másik helyen, ahol te vagy, ott csak 1, így 1 évet ugranál az időben előre(tulajdonképpen visszaugranál a jelenbe).


Szerintem érdekes elgondolás. Nem olyan, ahogy egyesek képzelik (beállsz egy dobozba és puff: 20000 évvel előre/visszamentél az időben). Persze, ha annyira sűrül az idő, akkor a másodperc töredéke alatt is eltelhet azon a helyen annyi idő, mint a jelenben (akár több száz év).


Persze -jelenleg- ez mind-mind lehetetlen, és ha lehetséges lenne is, akkor az a térbe is "beleszólna", ugyanis a tér és az idő nagyon szorosan összefügg (lásd: téridő-kontinuum). Tehát az idővel együtt a tér is megváltozna (torzulna) ami jelentősen nehezíti még a végiggondolását is ennek az "elméletnek" :)

De kiindulásnak szerintem valami ilyesmin kellene a "hozzáértő" embereknek filozofálni :)


Mi a véleményetek?

Nem azoknak a véleménye érdekel, akik elsoronák, hogy miért lehetetlen ez a feltételezés...

Tudom, hogy nem tudjuk az időt és a teret szétszakítani.

De ha 3000 év múlva is lesz ember a Földön, az már tudhatja, és azért mert valamikor egy értelmes fizikus merte végiggondolni ezt az egészet.


2010. okt. 9. 18:55
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Persze, az lehetetlen, hogy mondjuk az őskorba ugorjunk vissza. csak az idő múlását befolyásolhatná.
2010. okt. 9. 19:01
 2/14 anonim ***** válasza:

Ahol nagyobb a gravitáció, az idő is lassabban telik, pl itt a Földön is lassabban telik (egy kicsivel), mint a világűrben. Azonban én ezt nem mondanám időutazásnak.

[link]

2010. okt. 9. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Igen ám, csak ezzel a technikával nem tudsz visszautazni. az időt nem tudod sűríteni, csak bizonyos hatások (ahogy az előző írta, a gravitáció) változtathatják a folyását.


Egyébként (ez csupán egyéni, tudományosan nem megalapozott tény) én leginkább az időt mint egy külön dimenziót képzelem el, amiben az általunk ismert anyag folyamatosan előre mozog. Ha így lenne, akkor az időben való mozgás éppen ugyanolyan elmozdulás lenne, mint előre lépni kettőt. És ez megoldaná az időutazás paradoxonját is: éppen ugyanúgy, hogy a tér sem változik, ha előre vagy hátra mozdulok, ugyanúgy nem lennék képes megváltoztatni sem a múltat, sem a jelent, hiszem mint ahogy ott van előttem a beton mielőtt rálépek, és utána is ott lesz, amikor már ráléptem :)


De hogy mi az igazság, az majd egyszer talán kiderül :)

2010. okt. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
nézzél big bang theoryt és nem teszel fel hülye kérdéseket :)
2010. okt. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Én olyasmit olvastam, hogy ha lennének stabil féregjáratok, akkor ha egyik végén máshogy telne az idő, mint a másikon, akkor lehetnek időutazás a féregjáratban való mozgással. Pl az egyik felén múlt hét szerda van, itt meg szombat. Ha odamész, és az út 1 napig tart, akkor csütörtökre érsz vissza, de ha visszajössz, az +1 nap, így itt már hétfő lesz... Vagy vmi ilyesmi...

De szerintem ennek az elve is hasonló a tiedhez, szóval én látok benne logikát! :)

2010. okt. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

19.31-nek


de ha az egész mindenség csak mint egy úton megy végig az időben, akkor az időutazás azt is jelentené, hogy nem konkrétan én utazom vissza az időben, hanem MINDEN. Tehát mintha egy magnószalagot visszatekernél. Ha a múltba tekerünk, mi már nem leszünk a szalagon, nem leszünk ott, nem is tudunk visszautazni, mert újra a múlt lesz, amiben mi nem vagyunk benne.

2010. okt. 9. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Szerintem, ha gyorsítani és lassítani lehetne az időt magunk körül, az nem volna olyan nagy szám. Kb, az időgyorsítás olyan lenne mintha hibernálnánk magunkat (ami kivitelezhetőbbnek tűnik sokkal :)). Ugyanazt érnénk el, mi fiatalok maradnánk és megnézhetnénk milyen lesz a jövő: igaz vissza már nem mehetünk.


Ha meg lassíthatnánk az időt, akkor mi viszont jobban öregednénk. Mondjuk pl vizsgára készülésnél, vagy határidőknél lehet jól jönne :P főleg ha egy kis golyóstoll méretű szerkezet lenne nálunk, aminek ha megnyomjuk a gombját, belassulna az idő körülöttünk :)) akkor mindenféle superhero trükköket megcsinálhatnánk, mint a heroesba az időutazó srác. Najó, ez egészen cool lenne. De közel sem olyan elképzelhetetlenül érdekes mint az igazi időutazás (ami lehetetlen)

2010. okt. 10. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Az előzőnek:

jó a hasonlatod. nem lehetne úgy időben utazni, hogy az időt megállítjuk és visszafelé "játszuk le".

Az azt is jelentené, hogy előre is haladhatunk ugyan úgy (sokkal gyorsabban)tehát minden előre meg lenne írva, képletesen szólva.

mint egy magnószalagra felvett szöveg, előre-hátra tekerheted, ugyan az lesz mindig a vége.

ilyen időutazásban gondolkodni sem érdemes, nem szólhatnánk bele semmibe, nem érzékelhetnénk semmit.

2010. okt. 10. 00:51
 9/14 A kérdező kommentje:

ja, egyféle hibernációnak is felfogható.

az általad érzékelt eltelt idő 1 mp, közben a valós idő 1 év.

Az alvás is ilyen:D nem érzed az idő múlását, csak lefekszel, elalszol, és (ha nem álmodsz) olyan mintha néhány mp alatt reggel lett volna. közben eltelt 6-8 óra. az alvástól fiatalabb, frissebb lettél, de sajnos időben nem utaztál :D

2010. okt. 10. 00:59
 10/14 anonim válasza:

nem vagyok vmi nagy időszakértő... de ha pl. vissza akarnánk utazni, (úgy ahogy elképzeljük...) kicsit összevisszaság lenne, mert körülöttünk visszafelé menne az idő, az időutazó "személyén" meg ugyanugy haladna az idő...

jobban nemtom kifejteni magam XD

szóval, ha visszafelé mennénk az időben, az ugyanúgy "rajtunk is lejátszaná a visszautazást" vagyis minden emlék, satöbbi törlődne, ami akkor történt, amikor elindultál visszafelé, mert a múltban még meg sem történt...

példa:

ha én mondjuk visszamennék az időben mondjuk 10 évet, semmire nem fogok emlékezni ami az alatt a 10év alatt eltelt, ugyanúgy, mint ma mának érezném... és nem is émlékeznék hogy utaztam az időben...

max. egyszer-egyszer egy kis dezsávűs becsengés... :D

16/F

2010. okt. 10. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!