Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A gyógytea gyógytermék?

A gyógytea gyógytermék?

Figyelt kérdés
Házi dolgozatot írok főiskolán a gyógynövényekről meg a gyógyteákról. Olvastam, hogy most van az új szabályozás, hogy át kell minősíteni a gyógytermékeket (gyógyszernek nem minősülő gyógyhatású készítményeket), de még nem találtam konkrétan leírást arról, hogy egy sima kamilla-, vagy csalán tea gyógyterméknek minősül? Az oké, hogy a teakeverékek gyógytermékek, de a monoteák is azok?

2012. márc. 25. 19:17
 1/2 anonim ***** válasza:

Ezt találtam róla egy 2011-es cikkben: "Az engedélyezés menete


Azok a cégek, amelyek március végéig nem kérték korábbi gyógyszernek nem minősülő gyógyhatású készítményeik átminősítését, a későbbiekben új termék bejegyzését kezdeményezhetik a hatóságnál. A már a boltokban lévő, ebbe a korábbi kategóriába tartozó gyógytermékeket a lejárati határidőig, vagy legkésőbb 2013. április elsejéig forgalmazhatják. A közhiedelemmel ellentétben az április elsejétől élő rendelkezések azonban nem érintik az egykomponensű, azaz egyfajta gyógynövényt, például csak kamillát tartalmazó készítményeket – mondta el érdeklődésünkre Szabó Franciska. Ezekre ugyanaz a szabály vonatkozik, mint eddig: a gyógyszerkönyvben lefektetett minőségi szempontoknak kell megfelelniük."

2012. márc. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm!!!

Már olvastam mindenfélét ilyen-olyan oldalakon, de végre van egy hitelesnek számító közlemény!:)

2012. márc. 26. 11:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!