Ha sokan összeülnének, tudósok, biológusok és orvosok, esetleg nem tudnák megfejteni az örök élet titkát?
"Itt ülünk már lassan 200 éve, de még csak részeredményeink vannak."
Remélem másnak is leesett, nagyon nevettem rajta.
A halál az élet része. Attól nem elválasztható. Persze, sokaknak tetszene az örök élet, de én a magam részéről egyáltalán nem tartom egy hű de borzalmas dolognak, hogy a világ nélkülem létezik tovább. Hiszen létezett az előttem is...
Természetesen az egyénnek a saját élete a legfontosabb, és senki nem szeretne meghalni, azaz mindenki inkább elkerülné a halált magát. Hiszen még elképzelni sem tudjuk, annyira ismeretlen és furcsa dolog.
Milyen lesz maga a folyamat? Mit is fogok érezni, látni, tapasztalni? Azaz milyen érzés lesz meghalni???
És mi is lesz "utána"? Milyen lesz halottnak lenni? Mit fogok érezni, mikor már nem érzek semmit? Hogyan élem meg azt, hogy nem élek?
Nagyon furcsa kérdések, melyekkel nem tudunk mit kezdeni. Már maga a kérdés is olyan.... fura. Hiszen tudom én jól, hogy már semmit nem fogok érezni, de ezt nem tudom elképzelni - hiszen egész életemben MINDIG IS éreztem valamit, gondoltam valamire, azaz léteztem.
Érdekesnek tartom, hogy idős emberek sokkal kevésbé tartják borzasztónak a halált. Mintha ők már valahogy megbarátkoztak volna a gondolattal.
Biológiai szinten pedig az új életnek szükségszerű feltétele az elöregedő szervezetek elmúlása. Hiszen ha ez nem lenne, előbb-utóbb elfogynának azok az építőanyagok, melyekből a születendő új szervezetek felépülnek, növekszenek. A természet körforgásához alapvetően szükséges a születés is, és az elmúlás is.
Pedro
"A halál az élet része. Attól nem elválasztható."
"Biológiai szinten pedig az új életnek szükségszerű feltétele az elöregedő szervezetek elmúlása. Hiszen ha ez nem lenne, előbb-utóbb elfogynának azok az építőanyagok, melyekből a születendő új szervezetek felépülnek"
Ez mindkettő nagy butaság.
Az első élőlények (és még jó ideig) elvileg örök életűek voltak. Nem volt beléjük kódolva a halál, mint a mostaniakba. A halál az életközösségeket szolgálja, viszonylag új dolog az élet keletkezéséhez képest, és először a fejlettebb egysejtűekben jelent meg (és emiatt tudtak kialakulni a többsejtű életközösségek).
Az új élethez pedig nem szükségszerű a régi elmúlása, hiszen egy élőlényben az anyagok folyamatosan cserélődnek, és egy virágzó faj élő tömege folyamatosan növekszik.
"Az első élőlények (és még jó ideig) elvileg örök életűek voltak. Nem volt beléjük kódolva a halál, mint a mostaniakba."
Ez nagy butaság, pont az ellenkezője igaz. Az első élőlények igen kevés ideig éltek, olyannira hogy csak napokig, annyit se.
Nézd meg pl. a rovarokat, azok a mai napig nem élnek túl sokat.
A hosszú élethez összetett szervezet szükséges.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!